Mládež v FC Vsetín nezahálí, rozrůstá se

(Aktualizováno před )

Nejen týmu mužů FC Vsetín se na podzim dařilo. Pěkných výsledků dosahovaly i mládežnické týmu. Svědčí o tom hodnocení trenéra Martina Zbranka.

Výkonný výbor a vedení mládeže fotbalového oddílu FC Vsetín má velmi příjemné starosti. Momentálně jsou v historii klubu na nejvyšších počtech registrovaných dětí a také trenérského osazenstva těchto mládežnických kategorií.

Celkem je v činnosti 12 mládežnických družstev, z toho 11 hraje registrované fotbalové soutěže (nejmenší benjamínci zatím „pouze“ pilně trénují). Dále FC Vsetín eviduje v mládežnických kategoriích 9 kvalifikovaných hlavních trenérů a 9 asistentů. Celkem 18členný tým, který se ve svých volných chvilkách stará převážně čtyřikrát týdně o velkou enklávu sportující mládeže!

Nejmenší fotbalové naděje se prezentují v přípravkách, které vedou šéftrenér přípravek Martin Zbranek (kategorie U9, část U8 – ročník 2010, 2011), Ondřej Nosek (U10 a U11 – ročník 2008, 2009), Martin Augusta (část U8, U7- ročník 2011, 2012, 2013). Těmto hlavním trenérům jsou k dispozici mladí asistenti, hráči divizního A-týmu Jan Stuchlík, Daniel Řeřucha, dále Miroslav Vorek a Marie Škrobáková.

Letos nebyl poprvé organizován žádný oficiální nábor dětí z důvodu dostatečného počtu již přihlášených. Celkem mají přípravky na Vsetíně bezmála 80 nadějných začínajících fotbalistů nebo fotbalistek! Samozřejmě každého nového hráče, kterého rodiče dovedou na legendární Tyršovku, oddíl příjme s otevřenou náručí.

Dále má oddíl pět žákovských celků, z nichž dva hrají moravskoslezskou žákovskou divizi starších žáků – U15, U14 – ročník 2004 a 2005, trenérsky zabezpečuje Roman Dobeš s asistentem Janem Ostřanským a po technické stránce dohlíží Marian Zbranek. Další dva celky hrají nejvyšší ligové soutěže mladších žáků – U13, U12 – ročník 2006 a 2007 a jednu soutěž okresního přeboru mladších žáků. U těchto kategorií působí jako hlavní trenéři Radim Dobeš a Tomáš Drábek s asistenty Petrem Nogolem, Radimem Hudcovským a Alešem Králíkem.

V moravskoslezských dorosteneckých divizích působí další dva celky fotbalového podhoubí FC Vsetín. Starší dorost U19 – ročníky 2000, 2001 vede Martin Nikolén a mladší dorost U17 – ročník 2002, 2003 Josef Miklas. Záda jim kryje z pozice vedoucího a asistenta obou celků Vojtěch Zemánek.

Poslední mládežnický tým pod hlavičkou FC Vsetín je tým dorostenek. Holky hrají 3. dorosteneckou ligu, kde jsou po podzimu v čele soutěže. Zde trenérskou taktovku drží pevně v rukou Martin Pavlát.

Mládežnické celky i po konci podzimní částí stále trénují a mladší kategorie objíždějí neúnavně halové turnaje.

Přes vánoční svátky budou mít děti a mládež volno, ale již v prvním lednovém týdnu to opět vypukne a zimní příprava se rozjede i s mnoha plánovanými přípravnými zápasy a s velkým počtem halových turnajů nanovo, jako každý fotbalový rok

Závěrem by chtěl fotbalový klub FC Vsetín poděkovat všem rodičům a rodinným příslušníkům za čas, který musí obětovat při převážně logistických operacích – dovozu svých ratolestí na jednotlivé tréninkové jednotky, zápasy, turnaje. V mnoha případech jste se rozhodli dojíždět nejen z různých částí Vsetína, ale i z okolních vesnic, městeček a dovážet do vsetínského klubu, to nejcennější, co doma máte!

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz