Mladé florbalistky se sice na MČR neprobojovaly, ale sezonu hodnotí úspěšně

Holkám se letošní sezona vydařila. Starší žákyně zvítězily ve své skupině díky patnácti vítězstvím z osmnácti zápasů. Dorostenky se umístily těsně pod vrcholem. Druhé místo ale uhájily s pohodlným náskokem šesti bodů na třetí Chomutov. V naší nejstarší kategorii – juniorky ovládly druhou ligu a se 45 body a jedinou prohrou nechaly za sebou dalších šest týmů.
Dívčí část oddílu roste jako z vody. Není tomu tak dlouho, co se pod taktovkou Daniela Pribana a Michala Wildhabera začaly rodit i ženské týmy. Juniorky poprvé ve druhé lize hned ovládly ligu. Dorostenky sice neobhájily první místo z minulé sezony, umístily se hned na druhé příčce. Nejmladší holky pak obsadily první příčku v lize starších žákyň. Rozrůstající členskou základnu holek přišel podpořit svými florbalovými zkušenostmi bývalý hráč mužského áčka Tomáš Huslička.

S výsledky se rodí i florbalové naděje. Ze statistického pohledu je to skoro dvacítka hráček, které sbírají body jak na běžícím pásu. Přesto jedna hráčka bodově vyčnívala v obou kategoriích. Eliška Poláková v dorostenkách posbírala 53 bodů za 21 gólů a 32 asistencí. V druhé nejvyšší juniorské soutěži pak skórovala dvacetkrát a čtrnáctkrát přihrávala. Eliška Poláková tudíž nemohla uniknout očím reportérů. „Občas se na kanadské bodování podívám. Je to určitě zpříjemnění sezony. Taková třešnička na dortu,“ říká střelkyně Ústí.

Přestože dorostenky a juniorky obsadily skvělá místa ve svých skupinách, nadstavbu vidí již kriticky. „Na začátku sezony jsme si řekly, že bychom se rády podívaly na MČR v obou kategoriích. To se nám ale bohužel nepovedlo, takže to beru jako neúspěch,“ konstatuje Eliška a dodává: „Když se na to ale podívám z větší perspektivy, tak to byla opět povedená sezona.“

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak vybrat originální pergolu na terasu?

Zahradní pergoly jsou nedílnou součástí venkovního prostoru a nabízejí mnoho možností pro vytvoření stylové terasy, klidného místa pro odpočinek nebo venkovního jídelního prostoru. Tyto stavby mohou být vyrobeny z různých materiálů a v různých stylech, od klasického po moderní, a slouží jako alternativa k tradičním zahradním altánům. V tomto článku se podíváme na zahradní pergoly blíže, uvedeme jejich vlastnosti a využití, a také se zaměříme na různé styly, které je možné použít pro vytvoření elegantní a funkční terasy.

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.