Mladé dívky našly mrtvého psa v igelitce. Hlavu měl omotanou izolační páskou

Tři mladé dívky z Tachovska na pondělní podvečer jen tak nezapomenou. Při procházce zámeckým parkem v Boru nalezly u křoví na zemi igelitovou tašku, která silně zapáchala. Dívkám zvědavost nedala a pomocí klacku povytáhly igelitku na chodník. V tu chvíli ale z tašky vykoukla část mrtvého psa. Dívky okamžitě zavolaly na polici.
Strážníci, kteří přijeli na místo, zjistili, že v igelitové tašce je menší pes, který je už ve značném stádiu rozkladu. Navíc měl kolem celé hlavy omotanou žlutou izolační pásku.
Policisté psa ihned zajistili a předali na veterinární správu, kde bude provedena pitva, která určí přesnou příčinu úmrtí zvířete.

„Případem se zabývají tachovští kriminalisté. Zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu týrání zvířat,“ dodala tachovská policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.