Search
Close this search box.

Mladá žena spadla na Šumpersku ze skály. Pravděpodobně má zraněnou páteř

Včera v poledne uklouzla mladá žena při lezení na skály u Rabštejna na Šumpersku. Spadla z kamenitého srázu a zkutátela se. Poté zůstala zaklíněná na skalním výběžku.
Záchranáři z Horské služby Jeseník se okamžitě vydali na místo. „Ihned jsme se na místo vypravili ve dvou s potřebnou lezeckou technikou v těžkém terénním voze. Cestou jsme se potkali se sanitním vozem Zdravotnické záchranné služby. Přeložili jsme k nám jejich zdravotnické vybavení a snažili se dostat co nejblíže místu nehody,“ uvedl Tomáš Skokan z Horské služby Jeseník.
Jenže dostat se autem kvůli nepřístupnému terénu ke zraněné ženě nebylo možné. „Vzali jsme všechno, co jsme mohli potřebovat, a zbytek cesty už došli po svých,“ uvedl Skokan. Poté museli členové horské služby vytvořit na skále několik jistících bodů a ke zraněné lezkyni vylézt. „Na vrcholu jsme ji vytáhli šetrně ze zaklínění, zafixovali ji do vakuové matrace a lékař zdravotnické záchranné služby jí podal léky proti bolesti. Pak jsme ji pomocí lanové techniky spustili dolů,” podotkl Skokan. Poté jí ještě museli i za pomocí záchranářů a hasičů nést těžkým terénem až k sanitce. „Vzhledem k podezření na poranění páteře jsme ji nechtěli překládat do našeho terénního vozu a pak zase do sanitky,” podotkl náčelník Horské služby Jeseníky Michal Klimeš.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním– na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient