Mladá řidička se snažila vyhnout divokému praseti, nabourala do protijedoucího auta

Dne 25. listopadu došlo mezi obcemi Babylon a Folmava k dopravní nehodě. Devatenáctiletá řidička osobního vozidla tovární značky Volkswagen Passat jedoucí od Babylonu na Folmavu podle svého vyjádření nepřiměřeně zareagovala na zvěř, kterou viděla přebíhat přes silnici. Začala brzdit, strhla řízení vlevo, dostala se do protisměru, kde se střetla s protijedoucím osobním automobilem tovární značky Opel Astra čtyřicetiletého řidiče.

Došlo i ke střetu s divokým prasetem, kterému se snažila vyhnout. Poté havarovala s vozidlem v silničním příkopu. Při dopravní nehodě byl zraněn řidič vozidla Opel. Muž byl převezen na státní hranici, kde si ho převzali do péče pracovníci německé zdravotnické služby. Dále byl zraněn spolujedoucí z vozidla Volkswagen, ten byl převezen do domažlické nemocnice. Na vozidle Volkswagen byla škoda vyčíslena na 25 tisíc korun, rovněž tak na vozidle Opel.

Oba účastníci dopravní nehody se podrobili dechovým zkouškám, které byly provedeny s výsledky negativními. Dopravní nehodu dále šetří policisté Dopravního inspektorátu v Domažlicích.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web spravuje Webklient