Mladá Boleslav vstoupila do sezony mizerně, už podruhé prohrála

Mladá Boleslav i Olomouc vstupovaly do vzájemného utkání s tím, že musí bodově zabrat, protože v prvním kole vyšly naprázdno. Olomouc to zvládla stoprocentně a ještě nechala Boleslavi dáreček v podobě čtyř gólů…

Mladá Boleslav – Olomouc 0:4 (0:1)

Do první šance zápasu se v 6. minutě dostali domácí. Středočeši zahrávali rohový kop a na malém vápně hlavičkoval osamocený Pauschek. Brankář Buchta však stačil včas zareagovat.
Za dvě minuty už gól padl, ale na druhé straně. Olomouc z prvního útoku v zápase hned vstřelila branku po akci Štěrby a Plška – 0:1.
Hned za chvíli mohl Falta zvýšit už na 0:2, ale noha jednoho z domácích hráčů jeho střelu vychýlila mimo branku.
Domácí diváci si jen smutně povzdechli, když mladoboleslavský Kateřiňák jen těsně minul branku po zahraném přímém kopu.
Zajímavou šanci na vyrovnání měl Konaté několik minut po začátku druhé půle, ale jeho střela si cestu do sítě nenašla. To samé se stalo po chvíli jeho spoluhráči Fabiánovi, který dokonce dvakrát ohrožoval hanáckou branku.
Olomouc už podruhé dala gól ve chvíli, kdy spíše měl více ze hry její soupeř. Nešpor v 68. minutě šikovnou střelou pod horní tyč nedal Kamenárovi šanci – 0:2.
A za pět minut už bylo o zápase rozhodnuto. Falta přelstil ještě trochu opařenou domácí obranu, našel Sladkého a ten se nemýlil – 0:3.
A ještě jeden gól hosté vstřelili. Autorem byl Houska, který obdržel pěknou přihrávku od Hály – 0:4.

Branky: 8. Plšek (Štěrba), 68. Nešpor, 73. Sladký (Falta), 83. Houska (Hála)
Karty: 64. Král (MBL), 87. Komličenko (MBL), 88. Jaroslav Diviš (MBL) – 25. M. Buchta (OLO), 42. Štěrba (OLO)

FK Mladá Boleslav: Kamenár – Pauschek, Takács, Král, Keresteš (82. Jaroslav Diviš) – Matějovský (20. Kateřiňák), Hůlka – Konaté, Ladra (63. Valenta), Fabián – Komličenko.
SK Sigma Olomouc: M. Buchta – Sladký, Štěrba, Jemelka, Vepřek – Kalvach – Zahradníček (67. Pilař), Plšek, Houska, Falta (79. Hála) – Nešpor (76. Yunis).

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.