Search
Close this search box.

Mladá Boleslav šokovala v Jablonci. Teplice konečně vyhrály

Jablonec – Mladá Boleslav 0:3 (0:2)

Stává se, že když tým čeká v týdnu evropský pohárový zápas, můžou být hráči myšlenkami u něj a ne na přítomném ligovém kole. Kdo ví, jestli takové myšlenky neměli i jablonečtí fotbalisté, které ve čtvrtek čeká utkání v Evropské lize ve francouzském Rennes…

První gól zápasu padl ve 27. minutě, mladoboleslavský Přikryl přesnou střelou k tyči nedal Hrubému šanci – 0:2.
A za šest minut přišel pro domácí další šok. Kónate našel před brankou osamoceného Komličenka a tento ostrostřelec si už poradil – 0:2.
A Komličenko mohl za pár chvil přidat další gól, tentokrát ale nezachoval ten správný klid a se střelou se unáhlil.
Třetí gól do sítě Jabloneckých přišel v 66. minutě. Přikryl nacentroval Takácsovi, který se z voleje trefil přesně k tyči – 0:3.
V 81. měl možnost snížit po přihrávce Trávníka Chramosta, ale na brankáře Šedu si nepřišel, i když byl před ním osamocen.

Branky: 27. Přikryl, 33. Komličenko (Konaté), 66. Takács
Karty: 56. Holeš (JAB), 59. Doležal (JAB) – 19. Konaté (MBL), 61. Mareš (MBL)

FK Jablonec: V. Hrubý – Břečka, Matěj Hanousek, Holeš, Hovorka – Hübschman (64. D. Ikaunieks), Masopust (75. R. Acosta), Považanec, Trávník – Doležal, Jovović (46. Chramosta).
FK Mladá Boleslav: Šeda – Ladra, Komličenko, Mareš (84. Hubínek), Konaté – Pauschek, Přikryl (88. Jaroslav Diviš), Takács, Chaluš – Hůlka, Keresteš.

Teplice – Karviná 2:1 (2:0)

Teplice už měsíc nezažily pocit vítězství a držely se nezvykle nízko spodku tabulky.

Do první šance se však dostali hosté, Tusjak jen těsně minul levý horní roh Divišovy branky. I další příležitost byla na kopačkách karvinských fotbalistů. K Wágnerovi se dostal centr, jeho následná dorážka však skončila jen na brankové čáře. A znovu měli šanci hosté, avšak Diviš se v brance překonával.
A pak už se měnilo skóre, ale na druhé straně. Král poslal v 31. minutě přízemní centr do vápna, kde si ho našel Žitný a napálil míč k levé Berkovcově tyči -1:0.
Karviná mohla hned srovnat, ale opět se blýskl gólman Diviš, když zneškodnil Lingrovu tečovanou střelu.
Nedáš, dostaneš. Vondrášek se v 38. hezky u lajny uvolnil a ještě hezčeji nacentroval na Vaněčka, jenž míč z první poslal do sítě – 2:0
Hosté mohli snížit v 56. minutě, ale Diviš zkrátka měl svůj den a předvedl další exkluzivní zákrok. A hned za minutu hlavičkoval Janečka těsně nad břevno.
Karviná ale přece jenom vstřelila kontaktní gól. V 79. minutě se po akci Wágnera a Panáka trefil Ramiréz – 2:1.
Ke konci zápasu ještě mohly Teplice zvýšit skóre, ale Vaněček ani Kučera nenašli ve svém fotbalovém rejstříku přesnost.

Branky: 31. Žitný, 38. Vaněček (Vondrášek) – 79. Ramírez (Panák)
Karty: 18. Král (TEP) – 64. Ramírez (KAR), 87. Ba Loua (KAR), 90+4. Panák (KAR)

FK Teplice: Jakub Diviš – Král, Jeřábek, Hošek, Shejbal – Ljevaković (82. Hyčka), Kučera – Vondrášek, Hora (80. Jindráček), Žitný (75. Moulis) – Vaněček.
MFK Karviná: Berkovec – Čolić, Panák, Janečka, Jan Moravec – Mertelj, Budínský – Tusjak (46. Ba Loua), Lingr (61. Ramírez), Letić (73. Guba) – Wágner.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient