V Mladé Boleslavi symbolicky začal v neděli odpoledne advent rozsvícením vánočního stromu na Staroměstském náměstí. Slavnostní chvíli spojenou s kulturním programem i možností občerstvení v řadě stánků si nenechalo ujít mnoho lidí i přes deštivé počasí. Posledních deset vteřin před rozsvícením odpočítal z pódia primátor Raduan Nwelati, který také všem popřál hezký závěr roku a příjemné vánoční svátky.
Ještě před rozsvícením stromu ovšem pozval moderátor Luboš Dvořák na pódium arciděkana mladoboleslavské římskokatolické farnosti Pavola Poláčka, který požehnal betlému umístěnému u vánočního stromu. Součástí doprovodného kulturního programu bylo vystoupení dětského pěveckého sboru Ptáčata a zazpívalo zde i Duo Kamelie.
Zhruba patnáct metrů vysoký a 35 let starý smrk byl pokácen 24. listopadu v Kropáčově Vrutici a ve stejný den dopraven na Staroměstské náměstí. Strom městu Mladá Boleslav darovala obec Kropáčova Vrutice po doporučení Květy Radilové. Ta jej na pozemku obce před lety vysadila a následně se o něj starala.