Mladá Boleslav rozdrtila nováčka. Teplice ztratily bod v poslední vteřině zápasu

(Aktualizováno před )

Liberec – Bohemians 1905 1:1 (0:1)

Je pravda, že prvních čtyřicet minut toho diváci, co se týká větších gólových příležitostí, mnoho neviděli. Liberečtí fanoušci by ale byli radši, kdyby to tak bylo až do konce první půle. Jenomže hostům se povedlo ve 42. minutě díky Reiterově hlavičce skórovat – 0:1.
Libereckým se podařilo yvrovnat brzy po příchodu z kabin. Střídající Mashike Sukisa si naběhl na křižnou nahrávku na pravou stranu a mezi nohama prostřelil Valeše – 1:1.
V 59. minutě chybělo hostujícímu Yusufovi málo, aby znovu dostal hosty do vedení. Míč však minul branku o pár centimetrů.
Ani domácím se nevedlo ujmout se vedení, Ševčík nastřelil tyč.
Bohemka si nakonec mohla odvézt tři body, jenže rozhodčí v 89. minutě neuznal jejich regulérní Nečasův gól…

Branky: 52. Mashike Sukisa (Karafiát) – 42. Reiter
Karty: 8. Breite (LIB), 79. Malinský (LIB), 81. Karafiát (LIB) – 18. Hašek (BOH)

FC Slovan Liberec: Hladký – Mikula, Vukliševič, Karafiát, Mara – Breite, Ševčík – Malinský (80. Nešický), Potočný (63. Oršula), Pešek (46. Mashike Sukisa) – Pázler.
Bohemians Praha 1905: Valeš – M. Dostál, Šmíd, Krch, Bartek – Reiter, Švec (55. Bederka), Hašek, Vodháněl – Yusuf Helal (76. Nečas), Mašek (67. Juliš).

Zlín – Teplice 1:0 (0:0)

První zajímavou šanci viděli diváci už v 6. minutě, ale střelu domácího Traoreho zblokovala teplická obrana. Za čtyři minuty se znovu ten samý hráč zastřeloval, ale opět z toho nic nebylo.
Hosté se pořádně předvedli až ve 35. minutě, kdy Žitný střelou protáhnul Dostála, ale byl z toho jen roh.
Prvních patnáct minut druhé půle patřilo domácím, nejenom že měli více ze hry, ale i se dostávali do šancí jako Beauguel či Podio, skóre se však neměnilo.
Hosté se pak více osmělovali a v 65. minutě se dostali do obrovské šance, ale Dostál Vondráška skvěle vychytal.
Když už se zdálo, že zápas skončí bezgólovou remízou, přišel pro hosty šok. Zcela osamocený Jakubov dostal ideální nahrávku a jemu nezbývalo nic jiného než dát gól – 1:0.

Branky: 90+3. Jakubov (Gajič)
Karty: 44. Poznar (ZLN) – 42. Hošek (TEP)

FC Fastav Zlín: S. Dostál – Hnaníček, P. Buchta, Gajič – Matejov, Traoré, Podio, Jiráček (72. Džafić), Bartošák – Poznar (85. Železník), Beauguel (89. Jakubov).
FK Teplice: Grigar – Vondrášek, Jeřábek, Hošek, Krob – Hyčka, Ljevaković (79. Trubač), Hora (55. Shejbal), Kučera, Žitný – Vaněček (90+1. Červenka).

Mladá Boleslav – Opava 6:1 (3:1)

V tomto zápase padl jeden z nejrychlejších gólu této probíhající sezony. Už ve 2. minutě dorazil do sítě odražený míč mladoboleslavský Komličenko – 1:0.
Hosty to však nijak neopařilo, hned se vrhli do útoku. Křídla jim však přistřihla další branka ve 21. minutě a znovu byl autorem Komličenko – 2:0.
Opavě se ale povedlo za pět minut snížit, Hellebrand doslova propasíroval míč za záda domácího gólmana – 2:1.
A za chvíli už mohlo být vyrovnáno, avšak brankář Šeda se proti Kuzmanovičově střele vyznamenal. A ve 40. minutě znovu boleslavský brankář čaroval.
Pak už se konečně jeho spoluhráči vzpamatovali a dokonce i vstřelili gól. Takács stál šikovně a mohl tak pohodlně dorazit odražený míč – 3:1.
V podstatě rozhodující gól vstřelili domácí v 53. minutě a znovu Takács se nejrychleji zorientoval v soupeřově vápně – 4:1.
V 59. minutě se dočkal hattricku Komličenko. S jeho prudkou ránou nemohl opavský gólman nic dělat – 5:1.
Ale “bůrem” to neskončilo. V 67. minutě se zapsal do listiny střelců i jiný mladoboleslavský hráč. Ladra předvedl pěknou kličku a přízemní ranou ke vzdálenější tyči překonal Fendricha.
Zbytek zápasu už Opava rezignovala a mnoho nechybělo, aby domácí přidali další branky.

Branky: 2. Komličenko, 21. Komličenko (Takács), 44. Takács, 53. Takács, 58. Komličenko (pen.), 67. Ladra (Komličenko) – 26. Helebrand (Zapalač)
Karty: 74. Schaffartzik (OPA)