Mladá Boleslav připravuje stavbu cyklostezky podél Jičínské ulice

Město Mladá Boleslav se posouvá ve snaze vybudovat cyklostezku podél frekventované Jičínské ulice, kterou připravuje již delší dobu Rada města 9. 8. schválila zadání veřejné zakázky na tu stavbu s předpokladem, že bude rozdělena na dvě etapy a začne v říjnu letošního roku. Informoval o tom primátor Raduan Nwelati.

První etapa stavby by měla proběhnout letos v říjnu a listopadu, druhá etapa v březnu a dubnu 2019. Tato stavba zahrne úsek od křižovatky s ulicí Na Celně po OC Olympia. Zde mohou cyklisté navázat na cyklostezky ve směru k Řepovu nebo naopak směrem do města podél severovýchodní tangenty. Cílem je do budoucna propojit cyklostezku od OC Olympia až po náměstí Míru a ke Sboru českých bratří.
V současnosti připravovaná stavba bude spolufinancována z fondů EU, z Integrovaného regionální operačního programu (IROP).

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.