Mladá Boleslav poprvé na jaře prohrála a vypadla z první šestky

Mladoboleslavští hráči byli jediní v české lize, kdo během odehraných osmi jarních zápasů neokusili pocity z porážky. Až včera se to změnilo. V devátém kole doma narazili na Liberec, který je navíc přeskočil v tabulce.

FK Mladá Boleslav – Slovan Liberec 1:2 (0:0)

Hosté už od začátku dávali najevo, že si nepřijeli jen pro bod. V páté minutě se dostal do velké šance obránce Koscelník, ale jeho střela jen těsně minula tři tyče.
Pak se zase naopak předvedli domácí, ale příležitosti Buchy a následně Přikryla zůstaly též nevyužity. Stejně jako pokusy Potočného (Liberec) a Mešanoviče (Mladá Boleslav).

Góly začaly padat až ve druhé půli. V 67. minutě se přesně k tyči trefil Malinský – 0:1.
Za sedm minut mohl srovnat Přikryl, ale jeho rána šla jen těsně vedle liberecké branky. Následně mohl Kačaraba a poté Potočný pojistit liberecké vedení, ale povedlo se to až v 88. minutě, kdy Musa přesně přihrál Malinskému, který protlačil míč do sítě.
V nastaveném čase už domácí jen snížili po Přikrylem proměněné penaltě.

„Na prohru po nějaké době, i když jednou musela přijít, není člověk nikdy připravený. Věřil jsem, že to dneska nebude. Důvody jsou zřejmé. V první půli promarněné příležitosti, ve druhé půli malá aktivita, malá chuť něco s výsledkem udělat. Přestože jsme relativně v klidu a kluci si těmi výkony na jaře zajistili to, že jsme se odpoutali od spodku, čekal jsem dneska, že se to projeví i na kvalitě utkání. Musím říct, že to utkání mě obecně zklamalo. Chci mluvit o nás, čekal jsem větší úroveň, oba týmy bojují o elitní šestku. Byla tam spousta technických chyb a nedostatků řešení. Z toho jsem trošičku rozladěný, protože jsem čekal, že tohle by nás dneska nemělo postihnout a měli bychom být relativně v klidu. Proto jsme zklamaní. Na druhou stranu je potřeba porážku přijmout, soupeři pogratulovat. Je potřeba zvednout hlavu a navázat na výkony a výsledky z předcházejících zápasů. Jedeme dál. Tím, jak je nový formát ligy, tak liga pro nás touto prohrou rozhodně neskončila,“ měl po utkání dlouhý proslov mladoboleslavský kouč Josef Weber.

„Děkuji svému mužstvu a především fanouškům za podporu. Byli jsme si vědomi toho, že dnešní zápas je pro nás hodně důležitý jak bodově, tak výsledkově. Jednalo se o lokální derby a věděli jsme, že tři body by nám zaručily předběhnutí Mladé Boleslavi a proniknutí do první šestky, které jsme si dali na úvod roku za cíl. Podpora fanoušků byla obrovská, byla citelná. Dneska byli dvanáctým hráčem a bylo to cítit, pomohlo nám to hlavně v konci, kdy se ten zápas výsledkově rozhodoval. Co se týká hry a taktiky, děkuji mužstvu za předvedený výkon,“ byl naopak velmi spokojen liberecký kouč Zsoltán Hornyak.

Branky: 90.+4 Přikryl z pen. – 67. Potočný, 88. Malinský. Rozhodčí: Ardeleanu – Hrabovský, Dresler – Královec (video). ŽK: Bucha, Přikryl, Tatajev, Matějovský, Takács – Kačaraba, Kozák, Vukliševič. Diváci: 3058.

Mladá Boleslav: Šeda – Fulnek, Hájek, Jugas, Túlio (66. Ladra) – Hubínek, Tatajev (64. Takács), Bucha (46. Mareš), Přikryl – Matějovský – Mešanovič. Trenér: Weber.
Liberec: Nguyen – Koscelník, Kačaraba, Karafiát, Hybš – Malinský (90. Vukliševič), Breite, Oscar, Mara (60. Pešek), Potočný – Kozák (88. Musa). Trenér: Hornyák.

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového