Mistrovství Evropy v para lukostřelbě

Jednou z největších sportovních událostí roku 2018 bude v Plzni Mistrovství Evropy v para lukostřelbě, které se uskuteční od 11. do 19. srpna. Do západočeské metropole se sjedou nejlepší hendikepovaní lukostřelci z evropského kontinentu, do bojů o medaile se samozřejmě zapojí i závodníci z České republiky. Město Plzeň poskytlo dotaci 600 tisíc korun na nákup nových terčovnic, které budou využity nejen při mistrovství, ale poté budou sloužit k užívání plzeňským lukostřeleckým klubům. Město Plzeň je jedním z hlavních partnerů mistrovství Evropy.

„Očekáváme, že do Plzně dorazí kolem 130 sportovců z 26 zemí,“ uvedl Roman Suda, předseda organizačního výboru. Mezi nejpočetnější výpravy se řadí reprezentace Velké Británie, své zastoupení budou mít i malé země jako například Andorra.

Z českých závodníků se představí na mistrovství například David Drahonínský, mistr světa, zlatý medailista z paralympiády v Pekingu a vítěz řady dalších závodů na mezinárodní úrovni. Mezi další české naděje bude patřit i lukostřelec Karel Davídek ze Zbůchu. Přestože s lukostřelbou začal až v roce 2013, rychle se vypracoval mezi úspěšné české lukostřelce.

Divácky nejatraktivnější část závodů, samotné finále mistrovství, se uskuteční na plzeňském náměstí Republiky.

„Mistrovství Evropy v para lukostřelbě se koná v České republice úplně poprvé a Plzeň si velice cení příležitosti hostit tuto významnou sportovní událost. Český lukostřelecký svaz požádal Světovou lukostřeleckou federaci o pořadatelství před třemi lety a jako destinaci vybral právě Plzeň. Ta je nejen městem sportu, ale také má strategickou polohu ve vztahu k pražskému letišti a je metropolí s dostatečným zázemím pro konání akce takového rozsahu,“ uvedl Petr Chvojka, radní pro oblast podpory podnikání a sportu.

V Plzni aktuálně působí tři lukostřelecké oddíly, jeden z nich se zabývá pouze para lukostřelbou, jde o Tělovýchovnou jednotu zdravotně postižených HALMA, v níž je nyní 15 střelců.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak si vyrobit piňatu a odkud se k nám zvyk rozbíjet tyto krásné ozdoby na oslavách vlastně dostal?

Piñata je tradiční předmět používaný při oslavách a slavnostech, zejména v latinskoamerické kultuře. Jedná se o nádobu ve tvaru zvířete, postavy nebo nejrůznějšího tavru, která je vyrobena z papíru nebo jiných materiálů a je naplněna sladkostmi, drobnými dárky či konfetami. Piñata je zavěšena na provazu nebo lanku a účastníci slavnosti se střídají ve snaze rozbít ji, aby se dostali k jejímu obsahu. K dostání je i v Česku ve specializovaných eshopech, kde seženete všechno možné na oslavy a party, my si ale za chvilku ukážeme, jak si s trochou šikovnosti můžete vyrobit takovou originální ozdobu sami.

Mezinárodní kosmická stanice zachycena na Opavsku

V létě, kdy Slunce dosahuje v poledne své nejvyšší polohy, máme jedinečnou šanci vidět Mezinárodní kosmickou stanici (ISS) jak pluje před naším sluncem. Tuto zvláštní událost mohl v sobotu 3. června 2023 pozorovat Petr Horálek, vědec z Fyzikálního ústavu v Opavě. Bylo to v obci Uhlířov u Opavy, kde mohl vidět ISS i spoustu slunečních skvrn.

Proč je Snusim.to první volbou při nákupu nikotinových sáčků a žvýkacích tabáků?

Představte si eshop, který je víc než jen obchodem. Snusim.to je místem, kde se milovníci snusu a nikotinových sáčků shromažďují, sdílejí své zkušenosti a objevují nové produkty. Společnost je známá svou vášní pro své produkty a dlouholetými zkušenostmi v oblasti snusu. Největší prioritou Snusim.to je poskytnout zákazníkům nejlepší zážitek z užívání snusu.

Češi stále více preferují masivní nábytek. Jaké dřevo je nejoblíbenější?

Pokud jste si v poslední době všimli, že v Česku se stále častěji objevuje masivní nábytek, nejste sami. Tento nový trend získává na popularitě a láká stále více lidí nejen svojí robustností, ale hlavně svou kvalitou. Přirozeně výběr správného dřeva je klíčovým faktorem při výrobě tohoto elegantního nábytku a proto se podíváme na to, jaké druhy dřeva jsou momentálně nejoblíbenější. Pokud vás zajímá, jestli jsou vaše preference v souladu s tímto trendem, neváhejte a pokračujte ve čtení!