Search
Close this search box.

Místo vybydlených domů přibudou v Karviné nová parkovací místa i zeleň

Statutární město Karviná dokončilo v polovině tohoto měsíce úpravu prostranství po demolici bytového domu čp. 1203–1206 v Makarenkově ulici. Jednalo se o stržení dalšího z vybydlených domů v Karviné-Novém Městě. Vzniklé prostranství bude zatravněno. Projekt byl realizován za přispění prostředků státního rozpočtu ČR z programu Ministerstva pro místní rozvoj.

Ve stejné lokalitě se začne od letošního září realizovat parkovací plocha. Prostranství po v loňském roce strženém bytovém domě čp. 1248–1251 v Mírové ulici tak získá novou tvář. Místo vybydleného domu naproti gymnázia město vybuduje 52 kolmých stání pro osobní vozidla (49+3 ZTP). Klasická parkovací stání budou z plastové vegetační dlažby vyplněné kačírkem. Parkovací místa pro ZTP a příjezdová komunikace k jednotlivým parkovacím místům budou z betonové zámkové dlažby. Stavba počítá také s osvětlením nově vzniklých zpevněných ploch a se zajištěním řádné likvidace dešťových vod.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient