Místo filmů shlédli návštěvníci v Karlových Varech místní WC

U čtyřiceti návštěvníků mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech je naprosto jisté, že na letošní ročník nebudou vzpomínat zrovna v dobrém. Tento počet lidí se o víkendu u stánků s občerstvením nakazili z užitkové vody, která zde byla omylem napojena místo pitné.

„Zdroj je pravděpodobně užitková voda. Byli to všichni účastníci mezinárodního filmového festivalu. Jednak zaměstnanci nejmenovaného stanu a také někteří návštěvníci,“ pokračovala primářka oddělení emergency v karlovarské nemocnici Dagmar Märzová.

Právě do této nemocnice šli vyhledat postupně pomoc lidé postižení těžkými průjmy a zvracením. „Většina z nich po několika hodinovém ambulantním ošetření byli propuštěni do ambulantního ošetření,“ dodala Märzová. Podle primářky bylo štěstí, že šlo o mladé a zdravé jedince, kteří byli schopni po několika hodinách tyto problémy zvládnout. „Nikdo nezůstal hospitalizovaný,“ dodala primářka. V jednu chvíli však nápor postižených byl tak velký, že některé z nich museli ošetřující umístit na chodbu na lehátka.

Krajská hygienická stanice v Karlových Varech nyní tento případ řeší. „Provádíme šetření, jak ve stáncích, tak u nemocných,“ uvedla mluvčí KHS v Karlových Varech Michaela Zajíčková. „Z obecného hlediska mohu říct, že se jednalo o bakterie, které způsobují fekální znečištění s tím, že se jednalo o užitkovou vodu,“

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak si vyrobit piňatu a odkud se k nám zvyk rozbíjet tyto krásné ozdoby na oslavách vlastně dostal?

Piñata je tradiční předmět používaný při oslavách a slavnostech, zejména v latinskoamerické kultuře. Jedná se o nádobu ve tvaru zvířete, postavy nebo nejrůznějšího tavru, která je vyrobena z papíru nebo jiných materiálů a je naplněna sladkostmi, drobnými dárky či konfetami. Piñata je zavěšena na provazu nebo lanku a účastníci slavnosti se střídají ve snaze rozbít ji, aby se dostali k jejímu obsahu. K dostání je i v Česku ve specializovaných eshopech, kde seženete všechno možné na oslavy a party, my si ale za chvilku ukážeme, jak si s trochou šikovnosti můžete vyrobit takovou originální ozdobu sami.

Mezinárodní kosmická stanice zachycena na Opavsku

V létě, kdy Slunce dosahuje v poledne své nejvyšší polohy, máme jedinečnou šanci vidět Mezinárodní kosmickou stanici (ISS) jak pluje před naším sluncem. Tuto zvláštní událost mohl v sobotu 3. června 2023 pozorovat Petr Horálek, vědec z Fyzikálního ústavu v Opavě. Bylo to v obci Uhlířov u Opavy, kde mohl vidět ISS i spoustu slunečních skvrn.

Proč je Snusim.to první volbou při nákupu nikotinových sáčků a žvýkacích tabáků?

Představte si eshop, který je víc než jen obchodem. Snusim.to je místem, kde se milovníci snusu a nikotinových sáčků shromažďují, sdílejí své zkušenosti a objevují nové produkty. Společnost je známá svou vášní pro své produkty a dlouholetými zkušenostmi v oblasti snusu. Největší prioritou Snusim.to je poskytnout zákazníkům nejlepší zážitek z užívání snusu.

Češi stále více preferují masivní nábytek. Jaké dřevo je nejoblíbenější?

Pokud jste si v poslední době všimli, že v Česku se stále častěji objevuje masivní nábytek, nejste sami. Tento nový trend získává na popularitě a láká stále více lidí nejen svojí robustností, ale hlavně svou kvalitou. Přirozeně výběr správného dřeva je klíčovým faktorem při výrobě tohoto elegantního nábytku a proto se podíváme na to, jaké druhy dřeva jsou momentálně nejoblíbenější. Pokud vás zajímá, jestli jsou vaše preference v souladu s tímto trendem, neváhejte a pokračujte ve čtení!