Místo aby se učily do školy, chodily si dívky vydělávat do bordelu

(Aktualizováno před )

Šestapadesátiletý Antonín Cápek a čtyřiatřicetiletá Adriana Černotová čelí obvinění z kuplířství. V letech 2004 – 2014 organizoval podle obžaloby Cápek ve svém penzionu v Kostelanech na Kroměřížsku večírky pro pánskou klientelu, které nabízel i prostitutky. Černotová zpočátku pro něj pracovala jako jedna z dívek, poté co s ní navázal hlubší vztah, mu pomáhala dívky shánět.

Černotová se postupně zaměřila na středoškolačky, většině bylo okolo sedmnácti let. U soudu vypověděla, že jí k tomu její společník naváděl. „Měl zaznít pokyn, že čím mladší, tím lepší,“ uvedla předsedkyně senátu Iveta Šperlichová.

O celé události by se veřejnost, natož policie, třeba ani nedozvěděla, ale Černotová se s Cápkem rozešli a ona ho nahlásila na policii jako kuplíře.

Cápek od začátku soudního líčení odmítá, že by jeho penzion byl veřejným domem. Podle něj je to vykonstruovaná fáma, která ho má poškodit.

Důležitým důkazem svědčícím proti obžalované dvojici jsou písemné dokumenty, které se našly při domovních prohlídkách. Obsahovaly i deník se jmény dívek, jejich věk a datum, kdy pro ně pracovaly. Ani k tomuto se Cápek nepřiznal a zmiňované deníky prý nikdy nepsal.

Došlo i k výslechu dívek, které se účastnily večírků. Některé z nich už mají své rodiny, jiné u prostituce zůstaly. Některé z nich uvedly, že je k těmto akcím přivedla Černotová, která si, podle jejich vyjádření, pak i sama zprovoznila svůj privát v jednom z brněnských bytů.

Státní zástupce navrhl tresty od pěti do šesti let. Rozsudek vynese krajský soud ve Zlíně za týden.

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz