Miroslav Jeřábek bude podepisovat svou novou knihu o strýci Bohumila Hrabala ve Zlatém jablku

Nahlédnout do života za první republiky prostřednictvím originální osobnosti Bohuslava Kiliana mohou návštěvníci Zlatého jablka v pátek 23. listopadu. V 16 hodin zde v knihkupectví Luxor začíná beseda a autogramiáda spisovatele Miroslava Jeřábka, který ve své nové knize „Bonviván Bohuslav Kilian“ mapuje život strýce Bohumila Hrabala.

Miroslav Jeřábek, spisovatel a pedagog brněnské filosofické fakulty, se zabývá zejména českými a středoevropskými kulturními dějinami 20. století. Ve své nové knize se věnuje nevšední osobnosti prvorepublikového právníka, dobrodruha a vydavatele Bohuslava Kiliana (1892-1942). Kilian se pohyboval v uměleckých kruzích a svým charismatem ovlivnil i tvorbu svého synovce, spisovatele Bohumila Hrabala.

Život Kilianovy rodiny je částečně známý z Hrabalových „Postřižin“, v knize Miroslava Jeřábka se však čtenáři dozvědí mnohem více – o životě mladých lidí na sklonku Rakouska-Uherska, o podnikatelských možnostech v nově vznikajícím Československu i o situaci mezi českými umělci. Text je doplněn asi sto šedesáti dobovými fotografiemi, obálkami časopisů i reprodukcemi. Součástí knihy je velkoformátová mapa Velkého Brna.

Beseda s autorem Miroslavem Jeřábkem spojená s autogramiádou jeho novinky „Bonviván Bohuslav Kilian“ se koná v pátek 23. listopadu od 16:00 do 17:30 hodin v knihkupectví Luxor v prvním poschodí obchodního a zábavního centra Zlaté jablko ve Zlíně.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.