Mirákl završil úspěšný rok titulem mistrů světa

(Aktualizováno před )

Hned dvě mistrovství světa v jazz a modern dance, která na sebe navazovala, absolvovali tanečníci Miráklu první prosincový týden v Polsku. Reprezentovat Karlovarský kraj a ČR vyrazilo 40 tanečníků v dětské a juniorské kategorii s 20 choreografiemi, se kterými získali nominaci v soutěži Czech Dance Organization.

Největším úspěchem bylo získání titulu Mistrů světa v dětské věkové kategorii disciplíny jazz dance formace za vystoupení Muzikál, stříbrné medaile si pak vytančily ve stejné disciplíně juniorské tanečnice za choreografii The greatest show. Stříbro přidala také výběrová malá skupina dětí opět v jazzu s vystoupením Doctor Jazz. Bronzové medaile do sbírky Mirákl získal v dětské kategorii modern dance, a to za formaci Place 4 everyone a dětské duo. Velikým úspěchem poté byl i postup juniorské formace i malé skupiny do finále obsazené kategorie modern a contemporary dance. Prestižní soutěže se zúčastnilo více než 2 500 tanečníků z 32 států celého světa. Mirákl se díky svým letošním výsledkům zařadil mezi světové špičky.

Hodnocení mezinárodní poroty potěšilo i hlavní trenérky a choreografky skupiny Andreu Burešovou a Markétu Vajdíkovou, to když v některých disciplínách jejich svěřenci dosáhli i na nejvyšší hodnocení za techniku. Na soutěži se totiž setkávají s národními týmy států, které trénují i dvoufázově denně a jejich členové jsou často studenty či absolventy tanečních konzervatoří.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz