Search
Close this search box.

Ministryně Němcová se informovala o řešení ubytoven v Ústí nad Labem

Další koordinační schůzku k řešení situace obyvatel rušených ubytoven vedla na magistrátě primátorka Věra Nechybová. Jednání se zúčastnila ministryně práce a sociálních věcí Jaroslava Němcová.

Jak se dozvěděla, pro více než polovinu lidí z ubytoven se již podařilo nalézt nové ubytování. Umístit zbývá zhruba devadesát lidí, v jejich případě dále probíhá intenzivní sociální práce zaměřená zejména na hledání nového bydlení.

„Přijela jsem opět do Ústí nad Labem, abych se přesvědčila o tom, jaká je ve městě Ústí nad Labem skutečná situace. Máme informace, že to ve městě intenzivně řešíte. Je smutné vidět v médiích, že lidé, kteří pobírají dávky při demonstracích říkají, že práce nic neřeší,“ uvedla ministryně v úvodu setkání.

Město na schůzce získalo aktuální statistiku počtu osob, které se daří umístit. Sociální pracovníci informovali o tom, že klienty, kteří mají zájem, se daří průběžně ubytovávat. Bohužel jsou i případy odmítání některých bytů, o čemž jsou samozřejmě vedeny úřední záznamy, aby bylo zřejmé, že nabídku skutečně jsou.

Odmítány jsou i nabídky na nově zrekonstruované byty na velmi dobré úrovni, kde si pronajímatelé dávají jako podmínku pravidelný dohled, aby zabránili obávanému vybydlování svých nemovitostí.

„Ubytování se daří, z tohoto jednání je zřejmé, co vše pro obyvatele všichni děláme a to nad rámec našich povinností. Děkuji všem, kteří napnuli síly a snaží společně s námi, aby skutečně nikdo nezůstal na ulici. Kdo bydlení hledá, na ulici nemusí. O tom, že pomoci chceme, svědčí i množství lidí, kteří se zapojili do koordinace ubytování“, doplnila primátorka města Věra Nechybová.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient