Ministryně Dostálová po kritice odečítání darů od dotací couvá, byla to prý vina úředníků: Mysleli to dobře!

“Úředníci to mysleli dobře, ale je to nesmysl, vyvolává to jen nejasnosti. Proto jsem se rozhodla, že navrhnu vládě vypuštění, aby měli lidé jasno a nebáli se. Dary se z dotace odečítat nebudou!” otočila ministryně, která společně s ostatními členy vlády sporné opatření před pár dny schválila.

Spornou větu o darech z pravidel vyjmeme, slibuje na Twitteru ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová. A hned v další větě to svedla na úředníky.

Názor změnila až po kritice na sociálních sítích přímo od samotných postižených a článcích v médiích. Že se dotace neodečítají tvrdila už včera, když jí ale dané nařízení ukázali, dnes přislíbila změnu. Podobných slibů lidé z tornádem postižených oblastí slyšeli mnoho.

Vláda na konci června původně plánovala, že se až dvoumilionová dotace na obnovu poškozeného bydlení bude krátit o vyplacené pojistky. Po několika hodinách ale ministryne financí Alena Schillerová napsala, že „dotace se nebude snižovat o plnění z pojistky. Její výše bude pro všechny stejná. Detaily teď finalizujeme. Rozhodně musí zůstat pravidlem, že mít uzavřenou pojistku se v případě řádění živlu vyplatí.“  Následně vláda ale rozhodla opět jinak a pojistné se od dotací odečítalo.

Foto: Domácí noviny

Diskuze

Scroll to Top
Web spravuje Webklient