Ministr Jan Hamáček zavítal do Pardubického kraje

Ve čtvrtek 20. září 2018 zavítal do Pardubického kraje Jan Hamáček, ministr vnitra a 1. místopředseda vlády České republiky. Jedná se o jeho další návštěvu jednotlivých krajů České republiky. Svůj program zahájil již v osm hodin ráno v Chrudimi, kde navštívil Mistrovství republiky hasičů ve vyprošťování u dopravních nehod. Další zastávkou byly Pardubice a jednání s nejvyšším vedením kraje – s hejtmanem pardubického kraje Martinem Netolickým a členy rady a následně i primátorem panem Martinem Charvátem a členy vedení města.

Po obědě proběhlo setkání pana ministra s nejvyššími představiteli pardubické krajské policie v čele s jejím ředitelem Janem Švejdarem. Krajský ředitel ministra Jana Hamáčka přivítal a sdělil mu, že se nachází v poměrně bezpečném kraji, kde má nápad trestné činnosti klesající tendenci a objasněnost trestných činů je druhá nejvyšší v republice.

Diskutovanými tématy byl nový skladový areál Opočínek, obecné fungování policie, kriminalita v Pardubickém kraji, vozový park a lidské zdroje. Pan ministr na jednání mimo jiné uvedl, že se bude zasazovat o realizaci koncepce rozvoje policie a přítomné ujistil, že trvá záměr postupně navyšovat tabulková místa policistů i hasičů, což všichni přítomní kvitovali. Po setkání s vedením krajské policie zavítal ministr vnitra mezi policisty. Navštívil integrované operační středisko, speciální výslechové místnosti nebo policisty z odboru technické ochrany, kteří mu ukázali speciálně upravené velitelsko-monitorovací vozidlo. Předváděný speciální vůz má mimo jiné termovizní kameru, kamerový systém s osmi kamerami a komunikačními prostředky pro přenos obrazu a napojení na informační sítě.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak si vyrobit piňatu a odkud se k nám zvyk rozbíjet tyto krásné ozdoby na oslavách vlastně dostal?

Piñata je tradiční předmět používaný při oslavách a slavnostech, zejména v latinskoamerické kultuře. Jedná se o nádobu ve tvaru zvířete, postavy nebo nejrůznějšího tavru, která je vyrobena z papíru nebo jiných materiálů a je naplněna sladkostmi, drobnými dárky či konfetami. Piñata je zavěšena na provazu nebo lanku a účastníci slavnosti se střídají ve snaze rozbít ji, aby se dostali k jejímu obsahu. K dostání je i v Česku ve specializovaných eshopech, kde seženete všechno možné na oslavy a party, my si ale za chvilku ukážeme, jak si s trochou šikovnosti můžete vyrobit takovou originální ozdobu sami.

Mezinárodní kosmická stanice zachycena na Opavsku

V létě, kdy Slunce dosahuje v poledne své nejvyšší polohy, máme jedinečnou šanci vidět Mezinárodní kosmickou stanici (ISS) jak pluje před naším sluncem. Tuto zvláštní událost mohl v sobotu 3. června 2023 pozorovat Petr Horálek, vědec z Fyzikálního ústavu v Opavě. Bylo to v obci Uhlířov u Opavy, kde mohl vidět ISS i spoustu slunečních skvrn.

Proč je Snusim.to první volbou při nákupu nikotinových sáčků a žvýkacích tabáků?

Představte si eshop, který je víc než jen obchodem. Snusim.to je místem, kde se milovníci snusu a nikotinových sáčků shromažďují, sdílejí své zkušenosti a objevují nové produkty. Společnost je známá svou vášní pro své produkty a dlouholetými zkušenostmi v oblasti snusu. Největší prioritou Snusim.to je poskytnout zákazníkům nejlepší zážitek z užívání snusu.

Češi stále více preferují masivní nábytek. Jaké dřevo je nejoblíbenější?

Pokud jste si v poslední době všimli, že v Česku se stále častěji objevuje masivní nábytek, nejste sami. Tento nový trend získává na popularitě a láká stále více lidí nejen svojí robustností, ale hlavně svou kvalitou. Přirozeně výběr správného dřeva je klíčovým faktorem při výrobě tohoto elegantního nábytku a proto se podíváme na to, jaké druhy dřeva jsou momentálně nejoblíbenější. Pokud vás zajímá, jestli jsou vaše preference v souladu s tímto trendem, neváhejte a pokračujte ve čtení!