Search
Close this search box.

Ministr Jan Hamáček zavítal do Pardubického kraje

Ve čtvrtek 20. září 2018 zavítal do Pardubického kraje Jan Hamáček, ministr vnitra a 1. místopředseda vlády České republiky. Jedná se o jeho další návštěvu jednotlivých krajů České republiky. Svůj program zahájil již v osm hodin ráno v Chrudimi, kde navštívil Mistrovství republiky hasičů ve vyprošťování u dopravních nehod. Další zastávkou byly Pardubice a jednání s nejvyšším vedením kraje – s hejtmanem pardubického kraje Martinem Netolickým a členy rady a následně i primátorem panem Martinem Charvátem a členy vedení města.

Po obědě proběhlo setkání pana ministra s nejvyššími představiteli pardubické krajské policie v čele s jejím ředitelem Janem Švejdarem. Krajský ředitel ministra Jana Hamáčka přivítal a sdělil mu, že se nachází v poměrně bezpečném kraji, kde má nápad trestné činnosti klesající tendenci a objasněnost trestných činů je druhá nejvyšší v republice.

Diskutovanými tématy byl nový skladový areál Opočínek, obecné fungování policie, kriminalita v Pardubickém kraji, vozový park a lidské zdroje. Pan ministr na jednání mimo jiné uvedl, že se bude zasazovat o realizaci koncepce rozvoje policie a přítomné ujistil, že trvá záměr postupně navyšovat tabulková místa policistů i hasičů, což všichni přítomní kvitovali. Po setkání s vedením krajské policie zavítal ministr vnitra mezi policisty. Navštívil integrované operační středisko, speciální výslechové místnosti nebo policisty z odboru technické ochrany, kteří mu ukázali speciálně upravené velitelsko-monitorovací vozidlo. Předváděný speciální vůz má mimo jiné termovizní kameru, kamerový systém s osmi kamerami a komunikačními prostředky pro přenos obrazu a napojení na informační sítě.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním– na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient