Search
Close this search box.

Obědy do škol zdarma: Ministerstvo zadotuje 100 milióny obědy pro děti z chudých rodin

Letošní dotační výzva od ministerstva školství oznamuje pokračování podpory pro školní stravování pro žáky základních škol, jejichž rodiny jsou v finančně náročné situaci. Vzhledem k rostoucím cenám potravin a energií byla původní alokace ve výši 60 milionů korun navýšena na 100 milionů korun.

Podpora pro školní stravování pro žáky základních škol z rodin s omezenými finančními prostředky bude pokračovat i v roce 2023. Vzhledem k rostoucím cenám potravin a energií byla původní částka 60 milionů korun navýšena na 100 milionů korun. Informovalo o tom ministerstvo školství v rámci letošní dotační výzvy k podpoře školního stravování žáků základních škol.

Příspěvek na obědy pro děti

Cílem této výzvy je pomoci rodinám, které se dlouhodobě potýkají s finančními problémy a zajistit tak žákům pravidelnou stravu. Nestátní neziskové organizace (NNO) mohou podat žádost o dotaci podobně jako v minulých letech. Tyto organizace pak získané peníze poskytnou formou daru školám, které vyberou žáky, pro které je podpora určena.

Dotace na školní obědy

Školy mohou také samy vyhledat NNO a požádat je o pomoc. Tato podpora je důležitá, protože vysoké ceny obědů ve školních jídelnách mohou být pro některé rodiny překážkou pro účast žáků na školních aktivitách. Navíc, žáci, kteří v poledne nemají oběd, mohou být unavení a méně soustředění ve škole.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním: na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient