Obědy do škol zdarma: Ministerstvo zadotuje 100 milióny obědy pro děti z chudých rodin

Letošní dotační výzva od ministerstva školství oznamuje pokračování podpory pro školní stravování pro žáky základních škol, jejichž rodiny jsou v finančně náročné situaci. Vzhledem k rostoucím cenám potravin a energií byla původní alokace ve výši 60 milionů korun navýšena na 100 milionů korun.

Podpora pro školní stravování pro žáky základních škol z rodin s omezenými finančními prostředky bude pokračovat i v roce 2023. Vzhledem k rostoucím cenám potravin a energií byla původní částka 60 milionů korun navýšena na 100 milionů korun. Informovalo o tom ministerstvo školství v rámci letošní dotační výzvy k podpoře školního stravování žáků základních škol.

Příspěvek na obědy pro děti

Cílem této výzvy je pomoci rodinám, které se dlouhodobě potýkají s finančními problémy a zajistit tak žákům pravidelnou stravu. Nestátní neziskové organizace (NNO) mohou podat žádost o dotaci podobně jako v minulých letech. Tyto organizace pak získané peníze poskytnou formou daru školám, které vyberou žáky, pro které je podpora určena.

Dotace na školní obědy

Školy mohou také samy vyhledat NNO a požádat je o pomoc. Tato podpora je důležitá, protože vysoké ceny obědů ve školních jídelnách mohou být pro některé rodiny překážkou pro účast žáků na školních aktivitách. Navíc, žáci, kteří v poledne nemají oběd, mohou být unavení a méně soustředění ve škole.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jaká jsou úskalí stavby domu svépomocí?

Pořídit si dnes vlastní bydlení je finančně velmi nákladné, a to i v případech, kdy jste již vlastníky stavební parcely. Vždyť za poslední dva roky vzrostly ceny stavebních materiálů i o více jak 60 % a vzrostla i cena za práci od řemeslníků. Pokud tak nemáte objednaný dům na klíč, můžete zastat spoustu činností svépomocí, přínáší to však řadu úskalí, kterým se věnuje článek níže.

Jak vybrat originální pergolu na terasu?

Zahradní pergoly jsou nedílnou součástí venkovního prostoru a nabízejí mnoho možností pro vytvoření stylové terasy, klidného místa pro odpočinek nebo venkovního jídelního prostoru. Tyto stavby mohou být vyrobeny z různých materiálů a v různých stylech, od klasického po moderní, a slouží jako alternativa k tradičním zahradním altánům. V tomto článku se podíváme na zahradní pergoly blíže, uvedeme jejich vlastnosti a využití, a také se zaměříme na různé styly, které je možné použít pro vytvoření elegantní a funkční terasy.

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.