Mimořádné sucho pokazilo dětem ubytování v rodinách

Padesátitisícový dar získá od města dětský pěvecký sbor Iuventus, Gaude! na částečnou úhradu nákladů spojených s účastí sboru na světové olympiádě ve sborovém zpěvu World Choir Games. Ta se koná v červenci v Jihoafrické republice.
„Iuventus, gaude! má letos možnost zapojit se do světové soutěže World Choir Games v Jihoafrické republice a tím šířit dobré jméno našeho města ve světě. Sbor je dlouhodobě velmi úspěšný, proto se zastupitelé rozhodli přidat k už schválenému daru 150 tisíc korun ještě dalších 50 tisíc,“ říká primátor Petr Beitl.

Peněžitý dar sbor použije na úhradu ubytování v hotelech a ubytovnách. „Původně měly děti bydlet v rodinách. Protože však v JAR panuje mimořádné sucho, je tato varianta ubytování nemyslitelná, a to kvůli limitům přídělu vody na osobu,“ vysvětluje primátor navýšení příspěvku z městského rozpočtu.

DPS Iuventus, Gaude! se neúčastní světové pěvecké olympiády World Choir Games poprvé. Ocenění přivezl ze stejné soutěže v rakouském Grazu v roce 2008 a 2010, v roce 2012 pak z Cincinnati v americkém státě Ohio a v roce 2014 se umístil i v lotyšské Rize.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz