Miloš Tyl chce, aby s ním byl spokojený jak klub, tak fanoušci

Před týdnem vybuchla přestupová bomba. Kanonýry posílil někdejší reprezentační útočník a dvojnásobný mistr České republiky s Chodovem Miloš Tyl. Rekordman v počtu bodů získaných v jednom utkání play-off české nejvyšší soutěže by měl být jednou z hlavních opor kladenského kádru, který chce bojovat o návrat do Tipsport Superligy.

Miloši, po sezoně jsi měl spoustu nabídek. Váhal jsi, komu kývnout?
Byl jsem tak vnitřně rozhodnutý, že florbal odložím na druhou kolej a půjdu ho hrát už jen pro zábavu do Traverzy Mukařov, kde jsem začínal i loňskou sezonu. Je tam neskutečně skvělá parta lidí, kteří se florbalem baví a díky nim mě to zase začalo bavit. Ke konci sezony mi přišly nějaké nabídky ze Švýcarska, ty však byly naprosto neperspektivní vzhledem k mé práci, kterou jsem si tady rozdělal, takže jsem je odmítl. Potom přišla ještě zajímavá nabídka z Karlových Varů.

Co tě nakonec přesvědčilo k podpisu smlouvy právě s Kanonýry?
Kladno mě zaujalo určitě svým kádrem, kde je spousta mých bývalých spoluhráčů jako Bimbo (Miroslav Mayer, pozn red.), Cvrnda (Jan Cvrček, pozn. red.) nebo Ondra Riebauer, který je i trenér, což mě také přesvědčilo, protože vím, že Ondra bude zárukou kvality a tréninky budou stát za to. Dále mě lákala skvělá pracovní nabídka a dobrá dojezdová vzdálenost. Pracuji v Dejvicích, takže do Kladna to mám kousek. To jsou hlavní věci, které mě přesvědčily při vyjednáváních. Ale také to, že Kladno má ambice na postup a když už půjdu o level níž, tak rozhodně někam, kde se bude o něco hrát. A myslím si, že Kladno je naprosto perfektní destinace.

Jak už jsi zmínil, v týmu se potkáš s několika bývalými spoluhráči. Jaký dojem na tebe udělal zbytek mužstva?
Jsem rád, že v klubu jsou hráči, které znám a jsou to kvalitní florbalisté. S týmem jsem zatím mnoho času nestrávil, protože jsem byl pracovně na reprezentačním soustředění s fotbalem. Ale myslím si, že v mužstvu je dost kvalitních hráčů na to, aby ten dojem byl výborný.

Klub ti pomůže v kariérním rozvoji v oblasti fyzioterapie. O co se konkrétně jedná?
S Kladnem jsme se domluvili, že v rámci mého kontraktu budu zastřešovat A-tým v oblasti rehabilitace, fyzioterapie, masáží a cvičení, takže bych se měl starat o předzápasové nebo předtréninkové rozcvičky, protažení, po zápase a tréninku kompenzační cvičení. Dále se budu starat o kluky, kdo bude mít nějaký problém, tak přijde na masáž nebo na cvičení. Moc se na to těším, je to pro mě super příležitost. Trošku už jsem si to vyzkoušel na Chodově, jak se takhle starat o klub, ale tohle bude pro mě taková novinka, takže se na to moc těším.

Kanonýři se netají vysokými ambicemi. Láká tě návrat do nejvyšší soutěže právě v dresu s kanónem na hrudi?
Ano. Díky tomu, že mi Kladno jasně řeklo, že má ambice na postup, tak mě ta nabídka velice zajímala, protože já jsem vítězný typ. Nerad prohrávám a když už něco dělám, tak to chci dělat s plným nasazením, což mi Kladno může nabídnout. Návrat do nejvyšší soutěže mě samozřejmě láká, proto do Kladna jdu, ale chci, abychom vyhrávali už tuto sezonu. Přál bych si, aby hala byla plná, aby chodili lidi a aby je to bavilo. Udělám pro to všechno.

Takže o samotné superlize zatím přemýšlet nechceš?
Spíš se soustředím na tuhle sezonu a nechci přeskakovat. Samozřejmě, když si zahraji superligu na Kladně, bude to bonus, ale moje myšlenky se soustředí na tuto sezonu, kde chci podávat stoprocentní výkony jak na hřišti, tak v oblasti péče o hráče. A chci, aby kladenští fanoušci a členové klubu se mnou byli spokojeni. Myslím, že už tuhle sezonu se buduje slušné mužstvo pro superligu. A pokud nejvyšší soutěž skutečně bude, tak rozhodně s cílem hrát play-off.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient