Search
Close this search box.

Milenecká hádka přerostla v pokus o vraždu

Když se vloni v září zřítili z opěrné zdi na vyhlídce Milohlídka v Jičíně dva mladí milenci, vnímali vyšetřovatelé tento případ jako nešťastnou náhodu. Jenže pokračující vyšetřování ukázalo něco jiného.

„V těchto dnech jsme státnímu zástupci podali návrh na obžalování mladého muže z trestného činu vraždy ve stádiu pokusu,“ řekl mluvčí krajské policie Jan Čížkovský. Policistům k tomuto závěru dopomohl znalec z oboru biomechanky. Ten dokázal nastínit, jak celá událost proběhla. Podle něj se dívka bránila, z čehož vyplývá, že jí mladík chtěl shodit. Ona se ho nakonec zachytila, takže ve finále spadli oba.

Mladí lidé dopadli na podmáčený svah do nepřístupného terénu, který byl navíc velmi zarostlý.

Pomoc se k nim dostala díky kolemjdoucí, která slyšela křik a ránu a okamžitě zavolala záchranáře. Dívku šlo vytáhnout snadněji, zdravotníkům pomáhali hasiči. U chlapce to však bylo složitější. Na pomoc si museli nechat přivolat vrtulník s podvěsem. Dvojice mladých lidí skončila s vážnými poraněními v nemocnici.

Mladíkovi nyní hrozí až 18 let za mřížemi.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient