Milan Broš splnil své fanynce vánoční přání

Že má Baník mnoho fanoušků za hranicemi Ostravy a spoustu za hranicemi České republiky, by asi nikoho nepřekvapilo. O jedné věrné a tuze zanícené fanynce Baníku, která žije naopak dlouhá léta v Ostravě, se až dosud možná tolik nevědělo. Sedmašedesátiletá paní Zdenka, žijící v Domově pro seniory na Kamenci, je oddanou fanynkou Baníku. A specielně Milana Baroše. Ten jí splnil jedno vytoužené vánoční přání. Setkal se s ní a věnoval jí svůj podepsaný dres.

Paní Zdenka má svůj pokoj v ostravském domově pro seniory vyzdobený baníkovskými symboly. Nechybí znak, ani obrázek Milana Baroše. Její přání setkat se s kapitánem Baníku bylo tak silné, že jej svěřila projektu Českého rozhlasu, jenž nese název Ježíškova vnoučata. Projekt cílí právě na opuštěné lidi z domovů pro seniory.

„Jsem kvůli svému tělesnému postižení na transportním vozíku. Nikdy jsem neměla vlastní rodinu, jsem fyzicky hendikepovaná od dětství, ale i když jsem postižená, mám smysl pro humor a zajímám se o dění ve svém okolí a jsem velkou příznivkyní kopané,“ napsala paní Zdena, když formulovala své vánoční přání, které později adresovala „Ježíškovým vnoučatům“, projektu Českého rozhlasu. „Pravidelně sleduji výsledky fotbalového klubu FC Baník Ostrava. Mým nejoblíbenějším hráčem tohoto klubu je Milan Baroš a byla bych velice šťastná, kdybych se s ním mohla setkat a alespoň krátce si s ním popovídat,“ dopsala ke svému přání sedmašedesátiletá paní.

Měla štěstí. Jejího přání si mezi velkou spoustou dalších, která se na stránkách „Ježíškových vnoučat“ navršila, si všimla paní Lucie Vavrečková. A rozhodla se udělat maximum pro to, aby se paní Zdence přání vyplnilo.

„Oslovila jsem Baník Ostrava a přání paní Zdenky setkat se s Milanem Barošem jsem klubu přetlumočila. Moc mě potěšilo, že Baník zareagoval a rozhodl se přání paní Zdence vyplnit,“ pověděla Lucie Vavrečková.

Setkání paní Zdenky s Milanem Barošem se uskutečnilo ve čtvrtek. Po tréninku, jehož část paní Zdenka sledovala. Milan Baroš jí předal dres a paní Zdenka zářila štěstím. „Zdeničko, tady máte. Ten vám bude slušet,“ pravil ostravský kapitán, když své fanynce dres předával. Když se dozvěděl, že paní Zdena sleduje jeho kariéru od začátku, a hlavně fandí Baníku už od dětství, odvětil jí: „To je dobře, Zdeničko. To jste si vybrala dobrý klub.“

Pak jí popřál hodně zdraví a rozloučil se s ní. Paní Zdena neskrývala pocit štěstí. „To jsem si moc přála,“ svěřila se se svými dojmy Lucie Vavrečková, která byla setkání přítomna a bez jejíž aktivity by se obyvatelce ostravského domu pro seniory vytoužené vánoční přání dost možná nesplnilo.

Převzato ODTUD

Scroll to Top
Web spravuje Webklient