Mikuláš

Mikuláš na Jedničce
„Mikuláši, kde jsi? Předběhli tě čerti! Mikuláši, Mikuláši náš, copak pro nás máš?“ Těmito verši přivolávali naši nejmenší z prvního stupně a mateřských školek Mahenka se Smetankou Mikuláše a jeho neposednou partu čertů a andělů. Přišel? ANO! Jenže jeho pomocníci z čertí školy měli velkou smůlu, nikoho si s sebou do pekla neodnesli! Nejen většina našich dětí, ale i většina dětí z mateřských školek byla po celý rok hodná, samozřejmě že se našlo i pár „zlobivců“, ale kdo z nás někdy nezlobil? A tak se místo cesty k samotnému vládci pekel Luciferovi ve škole dovádělo! Zpívalo se, tancovalo, tleskalo, recitovalo, dělalo se prostě vše, co děti baví. A jaká byla odměna? Samozřejmě sladká… Mikuláš odcházel z Jedničky nejen veselý, ale také s pořádně namasírovanými zády, vždyť nosit na ramenou tak těžký ranec plný dárků…., to dá vážně zabrat.

Velké poděkování patří našim nejstarším žákům – deváťákům, kteří si pro své mladší spolužáky připravili velmi pěknou a zdařilou Mikulášskou nadílku.
Akce byla podpořena MAS Hrubý Jeseník.

Mgr. Pavlína Daňková, ZŠ Bruntál, Jesenická 10

Sdílejte článek

Přečtěte si také

4 tipy jak připravit zahradu na léto

Když se počasí opravdu začíná oteplovat, vytáhněte gril, nafoukněte brouzdaliště a oprašte lehátko. I když vše, co prostě chceme udělat, je jen užít si sluníčko, opravdu stojí za to věnovat chvíli tomu, aby se vaše zahrada dostala do formy na letní měsíce.

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.