Search
Close this search box.

Mikuláš s čertem a andělem zavítali do pelhřimovského domova seniorů

Mikulášská nadílka bývá často spojována s dětstvím. Pravdou ale je, že Mikuláš, čerti a andělé mohou jít i za dospělými. Proto je pro klienty pelhřimovského domova pro seniory každoročně pořádána Mikulášská besídka. Nejinak tomu bylo i letos. V úterý 5. prosince totiž Domov pro seniory navštívila družina – Mikuláš, čert a anděl, aby obdarovala zdejší obyvatele i klienty Denního stacionáře. Předávání balíčků, které obsahovaly různé sladké i slané pochutiny probíhalo za přítomnosti vedení pelhřimovské radnice – starosty Ladislava Meda a místostarostů Josefa Kocha a Zdeňka Jaroše. Ti osobně předávali klientům balíčky a popřáli jim krásné vánoční svátky plné klidu, pohody, zdraví a radosti.

Příjemnou atmosféru doprovázelo hudební duo pana Doležala. Setkání bylo velmi milé, všichni byli spokojení, a dokonce i dojati. Někteří klienti si také zavzpomínali na své dětství nebo na to, jak i k nim domů chodil Mikuláš a naděloval dobroty jejich dětem. V tento den také byla zahájena výstava fotografií u příležitosti ročního výročí služby – domov se zvláštním režimem, kde zdejší personál pečuje o těžce nemocné osoby, které trpí demencí a o které se již nemůže starat rodina ani pečovatelská služba v jejich domácím prostředí. Jak prozradila ředitelka DpsP Petra Kratochvílová, domov je zapojen do projektu „Ježíškova vnoučata“ v němž lidé plní vánoční přání a zpříjemňují tak život zdejším obyvatelům domova.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient