Michaela Mlejnková si převzala medaili starosty Turnova

Včera 25. 6. 2018 předal Tomáš Hocke medaili starosty Michaele Mlejnkové. Medaile jí byla udělena za sportovní úspěchy a šíření dobrého jména Turnova ve sportovním světě. Ve svých dvaceti letech totiž byla vyhlášena nejlepší volejbalistkou ČR za rok 2016.

Ocenění starosty získala již během loňských říjnových oslav. Většinu roku však trávila reprezentantka ČR ve volejbalu v zahraničí a do Turnova se dostala až nyní. Akce proběhla na ZŠ Skálova, kam kdysi chodila.

Jak se sama před vstupem do školy svěřila, s troškou trémy vzala za kliku budovy po rovných deseti letech. Na svá studentská léta však nedá dopustit a vždy se do Turnova ráda vrací.

Součástí programu na ZŠ Skálova bylo také vyhodnocení sportovního roku a ocenění nejúspěšnějších studentů. „Míša byla na naší škole všestrannou sportovkyní, která měla blízko i k atletickým disciplínám. Neudělala tu chybu, že by se zaměřila pouze na jeden sport,“ přiblížil její bývalý učitel ze ZŠ Skálova Aleš Drahoňovský. Všechny přítomné žáky pak povzbudil, že je třeba se nebát vyšších cílů. Michaela Mlejnková je toho příkladem.

Medaile starosty je v Turnově udělována od roku 2014. Získat ji lze za přínosné aktivity v oblasti kultury, práce s mládeží, sportu, sociální a zdravotní oblasti, oblasti podnikatelské či za mimořádný projev lidskosti nebo hrdinský čin.

Převzato ODTUD

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz