MFK Chrudim zvítězil v Písku až po penaltách

V předposledním kole ČFL sezóny 2017-2018 zajížděli svěřenci trenéra Pavla Jirouska do Písku. Počty byly jednoduché. Aby chrudimští zvítězili v soutěži museli uhrát bod ze dvou posledních utkání. V Písku tedy chtěli přinejmenším remizovat a udělat tak pověstný poslední krok k vítězství v soutěži a postupu do FNL.

Začátek utkání vyšel lépe chrudimským fotbalistům, kteří se hned v 7. minutě ujali vedení. Po centru Kesnera se dostal k míči Vašulín a hrudí překonal brankáře domácích 0:1. Chrudimské gól uklidnil a nadále se snažili o kombinační fotbal se zabezpečenou defenzivou. To se jim dařilo. Domácí sice hrozili, ale k zakončení se obě mužstva příliš nedostávala. Poločas tak skončil jednobrankovým vedením MFK Chrudim.

Druhý poločas byl obdobou poločasu prvního. Chrudimští vycházeli ze zabezpečené obrany a domácí nabyli nebezpeční tak jak si asi představovali. Přesto se v 81. minutě dostali domácí nadostřel Mrázkovy branky. Řezáč vrácený míč z pravé strany vrátil z voleje do šibenice chrudimské branky křižnou střelou 1:1. I nerozhodný výsledek stačil chrudimským k prvenství v soutěži a tak si již zkušeně konec utkání pohlídali. V dovednostní soutěži na pokutové kopy pak svěřenci trenéra Pavla Jirouska přidali ještě jeden bod, když brankář Mrázek kryl 3 pokutové kopy. Chrudimští tak získali 2. body do tabulky ČFL a již nemohou být v závěrečném kole předstiženi. Na hřišti v Písku proběhla hned po utkání oslava ze zisku 1. místa a postupu do FNL.

FC Písek – MFK Chrudim 1:1 (PK 2:3) 0:1

Branky: 81. Řezáč – 7. Vašulín. Karty: ŽK: 53. Vodrážka (CHR). Rozhodčí: Paták – Mudra, Pastyřík. Diváci: 297.
FC Písek: Hajdušek – Rendla, Milec, Holý, Held M. – Benetka (46. Kočí), Held J. (78. Petřík), Řezáč (87. Sigmund), Hrachovec, Hanzlík, Voráček.
MFK Chrudim: Mrázek – Ptáček, Drahoš, Krčál, Mastík – Dostálek (70.Řezníček), Langr, Vodrážka (74. Stránský), Rybička (90. Tlapák), Kesner – Vašulín (62. Vavrouš).

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient