MFK Chrudim zvítězil v Písku až po penaltách

V předposledním kole ČFL sezóny 2017-2018 zajížděli svěřenci trenéra Pavla Jirouska do Písku. Počty byly jednoduché. Aby chrudimští zvítězili v soutěži museli uhrát bod ze dvou posledních utkání. V Písku tedy chtěli přinejmenším remizovat a udělat tak pověstný poslední krok k vítězství v soutěži a postupu do FNL.

Začátek utkání vyšel lépe chrudimským fotbalistům, kteří se hned v 7. minutě ujali vedení. Po centru Kesnera se dostal k míči Vašulín a hrudí překonal brankáře domácích 0:1. Chrudimské gól uklidnil a nadále se snažili o kombinační fotbal se zabezpečenou defenzivou. To se jim dařilo. Domácí sice hrozili, ale k zakončení se obě mužstva příliš nedostávala. Poločas tak skončil jednobrankovým vedením MFK Chrudim.

Druhý poločas byl obdobou poločasu prvního. Chrudimští vycházeli ze zabezpečené obrany a domácí nabyli nebezpeční tak jak si asi představovali. Přesto se v 81. minutě dostali domácí nadostřel Mrázkovy branky. Řezáč vrácený míč z pravé strany vrátil z voleje do šibenice chrudimské branky křižnou střelou 1:1. I nerozhodný výsledek stačil chrudimským k prvenství v soutěži a tak si již zkušeně konec utkání pohlídali. V dovednostní soutěži na pokutové kopy pak svěřenci trenéra Pavla Jirouska přidali ještě jeden bod, když brankář Mrázek kryl 3 pokutové kopy. Chrudimští tak získali 2. body do tabulky ČFL a již nemohou být v závěrečném kole předstiženi. Na hřišti v Písku proběhla hned po utkání oslava ze zisku 1. místa a postupu do FNL.

FC Písek – MFK Chrudim 1:1 (PK 2:3) 0:1

Branky: 81. Řezáč – 7. Vašulín. Karty: ŽK: 53. Vodrážka (CHR). Rozhodčí: Paták – Mudra, Pastyřík. Diváci: 297.
FC Písek: Hajdušek – Rendla, Milec, Holý, Held M. – Benetka (46. Kočí), Held J. (78. Petřík), Řezáč (87. Sigmund), Hrachovec, Hanzlík, Voráček.
MFK Chrudim: Mrázek – Ptáček, Drahoš, Krčál, Mastík – Dostálek (70.Řezníček), Langr, Vodrážka (74. Stránský), Rybička (90. Tlapák), Kesner – Vašulín (62. Vavrouš).

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jaká jsou úskalí stavby domu svépomocí?

Pořídit si dnes vlastní bydlení je finančně velmi nákladné, a to i v případech, kdy jste již vlastníky stavební parcely. Vždyť za poslední dva roky vzrostly ceny stavebních materiálů i o více jak 60 % a vzrostla i cena za práci od řemeslníků. Pokud tak nemáte objednaný dům na klíč, můžete zastat spoustu činností svépomocí, přínáší to však řadu úskalí, kterým se věnuje článek níže.

Jak vybrat originální pergolu na terasu?

Zahradní pergoly jsou nedílnou součástí venkovního prostoru a nabízejí mnoho možností pro vytvoření stylové terasy, klidného místa pro odpočinek nebo venkovního jídelního prostoru. Tyto stavby mohou být vyrobeny z různých materiálů a v různých stylech, od klasického po moderní, a slouží jako alternativa k tradičním zahradním altánům. V tomto článku se podíváme na zahradní pergoly blíže, uvedeme jejich vlastnosti a využití, a také se zaměříme na různé styly, které je možné použít pro vytvoření elegantní a funkční terasy.

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.