Mezinárodní konference záchranářů se koná opět v Pelhřimově

Pelhřimov hostí 15. a 16. listopadu už 14. ročník významné konference záchranářů, která nese název Pelhřimovský podvečer (název „podvečer“ je vžitý a tak ho organizátoři ponechali, i když původně jednodenní akce, která začínala v odpoledních hodinách, se časem rozrostla na dva dny a výrazně získala na prestiži). Konference se dá označit za mezinárodní, protože mezi účastníky jsou kromě těch z různých míst České republiky i záchranáři ze Slovenska. Pelhřimovský podvečer, který pořádá Zdravotnická záchranná služba (ZZS) Kraje Vysočina a je dlouhodobě podporována městem Pelhřimov, je pro účastníky vždy velkou příležitostí k výměně odborných zkušeností, získání praktických dovedností i navázání kontaktů.
V úvodu konference přivítal přítomné společně s představiteli kraje, komory záchranářů a ZZS Kraje Vysočina starosta města Pelhřimova Ladislav Med. „Vaše profese je velmi ceněná a záchranářů si všichni váží, protože vždycky pomůžou, když je třeba a když je na tom člověk nejhůř,“ ocenil poslání záchranářů starosta, který jim popřál úspěch v jednání a pozval je také na prohlídku města, které je historické a zároveň známé jako město rekordů a kuriozit.

Během úvodu dále zaznělo mimo jiné poděkování organizátorům akce a uznání „duchovnímu otci“ Pelhřimovského podvečera MUDr. Tomáši Vaňatkovi, který letos obdržel Cenu asociace Zdravotnických záchranných služeb (jedním z důvodů ocenění bylo právě to, že inicioval Pelhřimovský podvečer).

Konference se účastní zhruba 200 záchranářů, mezi kterými jsou jak zkušení profesionálové, tak i studenti škol. Na programu je kromě odborných přednášek, rozdělených do několika tematických bloků, také praktická část a workshopy, letošní ročník přinesl i novinku v podobě soutěže nazvané Pelhřimovský grál. Tradiční součástí konference je společenský večer.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

4 tipy jak připravit zahradu na léto

Když se počasí opravdu začíná oteplovat, vytáhněte gril, nafoukněte brouzdaliště a oprašte lehátko. I když vše, co prostě chceme udělat, je jen užít si sluníčko, opravdu stojí za to věnovat chvíli tomu, aby se vaše zahrada dostala do formy na letní měsíce.

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.