Mezinárodní den seniorů oslavili v České Třebové

Pondělí 1. října 2018 patřilo Mezinárodnímu dni seniorů. Dopoledne bylo za přítomnosti zástupců místních seniorských organizací předáno nové vozidlo Senior dopravy. Na odpoledne byla připravena oslava v Kulturním centru Česká Třebová.
V pondělí měli naši senioři možnost zúčastnit se oslavy Mezinárodního dne seniorů v kulturním centru, kterou zahájil starosta města pan Jaroslav Zedník. Ten poděkoval seniorům za jejich celoživotní práci pro společnost a předal kytici předsedkyni Svazu seniorů paní Miroslavě Kroftové. Poté již dostali prostor žáci Základní umělecké školy Česká Třebová, kteří pod vedením Mgr. Milady Hamplové seniory potěšili nejen zpěvem a recitací, ale i hrou na housle, příčnou flétnu či saxofon.

Po vystoupení žáku ZUŠ se oslava přesunula do sálu malého. Zde si oslavenci mohli vyrobit ve výtvarné dílně, připravené lektorkou z DDM Kamarád paní Pavlou Šedivou, mýdlo s různými esencemi. K tomu jim zahrálo „jabkancové Šlapeto“. Pánové Skalický, Zoubek a Janíček zahráli starou dobrou českou klasiku a spolu s nimi si zazpíval celý sál. Připraveno bylo i občerstvení formou rautu.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.