Mezi Hlincemi a Ptyčem vznikla nová lipová alej

U silnice mezi obcemi Hlince a Ptyč byla vysazena oboustranná „Lipová alej republiky“. Nová alej byla slavnostně otevřena 27. října 2018 symbolickým přestřižením pásky v barvách trikolóry Richardem Polákem z Římskokatolické farnosti Kralovice, radní Plzeňského kraje pro životní prostředí a zemědělství Radkou Trylčovou, starostou města Rožmitál pod Třemšínem Josefem Vondráškem, starostou obce Slatina Josefem Šafránkem, starostou obce Studená Liborem Smolíkem a starostou obce Hlince Petrem Jiráskem.

Alej navazuje na kratší jednostranné lipové stromořadí za obcí Hlince a na jednostranné lipové stromořadí u místní komunikace na východním okraji obce, tzv. „obchvatu za Špejcharem“.

Výsadba byla finančně podpořena z dotačního programu Plzeňského kraje „Ochrana přírody 2018“, navíc byla v tomto významném roce připojena k akci „Lípy republiky 1918 – 2018“. Do „Lipové aleje republiky“ byly vysázeny lípy malolisté Tilia cordata a roubovance několika památných lip z České republiky.

U příležitosti stého výročí založení samostatného československého státu následovalo položení věnce a uctění památky padlých v první světové válce u Památníku padlým na hlinecké návsi. Slavnostní akce se kromě přítomných hostů zúčastnilo přes čtyřicet občanů z řad trvale bydlících, chatařů a chalupářů, včetně několika dětí. Přítomní zakončili odpolední program rozkrojením slavnostního dortu v místní hospodě „U Potůčků“.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient