Search
Close this search box.

Mezi fanoušky Viktorky a Sparty nedošlo během zápasu k vážnějšímu konfliktu

Na dodržování vnitřního pořádku a bezpečnosti nejen v bezprostředním okolí fotbalového stadionu dohlíželi nejen policisté pořádkové jednotky. Bezpečnost a plynulost silničního provozu zajišťovaly hlídky dopravní policie. Do policejního opatření byli nasazeni mimo jiné i členové antikonfliktního týmu, kolegové z oddělení služební kynologie se služebními psy a oddělení služební hipologie Praha a zásahová jednotka. Odpoledne před zahájením fotbalového utkání vzlétl nejen nad arénou vrtulník Letecké služby PČR, jehož osádka se stala součástí bezpečnostního opatření a pomáhala monitorovat aktuální situaci z výšky. Do Plzně dorazilo 11 623 fanoušků, z toho bylo přes 600 fanoušků hostujícího mužstva.

Po skončení fotbalového utkání služba pro policisty nekončila. Policisté dál plnily úkoly spojené se službou. Mezi ty patřily dohled na bezpečnost odcházejícího davu a odjíždějících vozidel tak, aby nevznikly jakékoli újmy v souvislosti s případnými kolizemi v dopravě. Policisté doprovodili hostující fanoušky na vlakové nádraží.

Následně byla provedena i kontrola mimo arénu v centru města v souvislosti se zachováním veřejného pořádku. Součástí bezpečnostního opatření byli i policisté zařazeni mimo Krajské ředitelství policie Plzeňského kraje, při zajišťování veřejného pořádku pomáhali kolegové pořádkové jednotky z Karlovarského a Jihočeského kraje a policisté Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy. Mimo ty probíhala spolupráce s pořadateli, ale i také se strážníky.

Protiprávní jednání, která policisté vyřešili na místě:
Policisté před začátkem fotbalového utkání zajistili osobu ročník 77, která v Pražské ulici v Plzni před místní restaurací evidentně pod vlivem alkoholu opakovaně slovně napadala a obtěžovala fanoušky, kteří mířili do arény. Muž se podrobil dechové zkoušce, která požití alkoholu potvrdila, výsledek byl bezmála dvě promile. Policisté muže následně převezli na PAZS.

Druhý přestupek policisté řešili po skončení fotbalového utkání. Po 20. hodině mělo dojít ze strany jednoho z fanoušků k napadení fanouška druhého týmu. Incident se obešel bez zranění a přestupce byl policisty vyřešen na místě příkazem.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient