Search
Close this search box.

Mezi desítkou hasičů a osobností z Moravskoslezského kraje ocenění obdrželi i hasiči z Orlové

Již tradičně, u příležitosti výročí Dne vzniku samostatného československého státu, ocenil Hasičský záchranný sbor ČR medailemi a plaketami celkem sto příslušníků HZS ČR a osobností, které se dlouhodobě zasazují o vynikající spolupráci s Hasičským záchranným sborem ČR, a podílejí se tak na zajištění bezpečnosti občanů České republiky.

Desítka hasičů a osobností, které obdržely v úterý 6.11.2018 tato ocenění na zámku ve Zbirohu (Plzeňský kraj), byla z Moravskoslezského kraje. Letos jsou medaile o to významnější, že jde o stoleté výročí, předáno tak bylo symbolických 100 medailí.

Medaili „Za zásluhy o bezpečnost“ obdrželi ředitel Zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje Roman Gřegoř, ředitel Městské policie Ostrava Zdeněk Harazim, ředitel Celního úřadu pro Moravskoslezský kraj plk. Petr Skudrzyk, zástupce ředitele Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje plk. Radim Kuchař a viceprezident Asociace velitelů hasičských záchranných sborů podniků Metoděj Popov.

Medailemi „Za zásluhy o bezpečnost“ jsou oceňováni občané, zástupci státní správy a samosprávy, ostatních složek integrovaného záchranného systému a dalších spolupracujících organizací za dlouhodobé obětavé pracovní úsilí, za osobní iniciativu a za zásluhy o rozvoj požární bezpečnosti a ochrany obyvatelstva.

Čestnou medaili obdrželi za významnou a dlouhodobou spolupráci s HZS ČR náměstek starosty okresního hasičského sdružení Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska v Karviné Milan Mencner a starosta obce Chotěbuz Martin Pinkas.
Medaile „Za věrnost 1. stupně“ obdrželi za 30 let příkladného plnění služebních povinností a za vzornou reprezentaci HZS ČR navenek tito příslušníci HZS Moravskoslezského kraje: nprap. Miroslav Cieslar (velitel družstva na hasičské stanici Karviná), nprap. Jiří Jaschke (velitel družstva na hasičské stanici Havířov) a nstržm. Pavel Šostok (hasič-strojní služba na stanici Orlová).

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním: na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient