Městské Centrum robotiky sídlící v Cukrovarské ulici rozšířilo své prostory

Moderní volnočasové středisko zaměřené na vzdělávání v oblasti ICT a digitálních technologií se rozrostlo o tři nové učebny, jednu šatnu, novou recepci a sociální zařízení. Rekonstrukce zvýší komfort pro návštěvníky a hlavně možnost navýšit kapacitu zajímavých kroužků a kurzů. Podpora technického vzdělávání je součástí konceptu Smart City Plzeň, který přináší chytrá řešení pro lepší, pohodlnější a také vzdělanější život obyvatel západočeské metropole.

„Mám velkou radost ze skutečnosti, že o volnočasové technicky zaměřené vzdělávání v Centru robotiky je takový zájem. Zejména kroužky pro děti jsou ve většině případů okamžitě zaplněny a je třeba říct, že poptávka v minulých letech často převyšovala nabídku. Rozšíření prostor tak znamená rozhodně smysluplnou investici. Máme mezi Západočechy spoustu nadšenců do technického vzdělávání, což je skvělé, a my jim chceme vytvořit kvalitní podmínky a příležitosti rozvíjet své znalosti,“ řekl primátor města Plzně Martin Zrzavecký.

Rekonstrukce trvala čtyři měsíce a město vyšla na téměř šest milionů korun bez DPH. Nové učebny využijí děti, dospělí, senioři, magistrátní úředníci i učitelé. „Učebny budou vybaveny celkem 43 počítači, každá z nich bude mít interaktivní tabuli či panel. Velká učebna A bude připravena především pro školení magistrátních úředníků a pedagogů plzeňských škol, místnost B bude fungovat jako fotoateliér a učebna C se stane prostorem pro výuku programování, robotiky a přírodních věd. K tomu jsme vytvořili i venkovní učebnu, v níž bude realizováno především vzdělávání v oblasti přírodních věd,“ uvedl Luděk Šantora, ředitel Správy informačních technologií města Plzně, organizace, pod níž Centrum robotiky spadá.

Kurzisté budou využívat také nové vybavení prostor, jako jsou sady Pasco pro výuku přírodních věd, roboti mBot, roboti mBot Ranger, stavebnice Merkur nebo hravé drony určené pro létání uvnitř objektů drone nBase 2.0. „Jsme velice rádi, že jsme dostali možnost rozšířit prostory, protože o technicky orientované kroužky je u dětí stále větší zájem. Ve školním roce 2018/2019 tak můžeme navýšit kapacitu na celkový počet 29 kroužků pro téměř 300 dětí. Mezi nové kroužky patří například Robotika pro děvčata, kde dívkám ukážeme, že programování, robotika nebo 3D tisk nejsou jen doménou mužů,“ řekla vedoucí Centra robotiky Martina Kupilíková.

Mezi další nabízené kroužky patří například Robotí challenge, Fotografie a video, Elektronika a programování, Lego WeDo, Sestav si robota, Malý Pascal, Grafika a další. Z kurzů pro dospělé je to například WordPress – tvorba webových stránek, První kroky s Photoshopem, MS Excel a další. „Jsem hrdý na to, že dokážeme v Centru robotiky nabídnout technické vzdělávání zájemcům jakéhokoliv věku, od 6 let až po seniory. Zároveň je sem možné přijít jako úplný začátečník a svoje znalosti následně rozvíjet v pokračovacích kroužcích a kurzech. Tento systém, samozřejmě postavený na kvalitní činnosti pracovníků centra, se osvědčil, lidé se vracejí a přibývají další uchazeči. Jsem přesvědčen, že nové prostory budou na sto procent využity,“ uzavřel technický náměstek primátora Pavel Šindelář.

Více informací o činnosti Centra robotiky a nabízených aktivitách mohou zájemci najít na webových stránkách www.centrumrobotiky.eu.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak