Městská pořádková jednotka slaví deset let existence

U příležitosti desátého výročí založení Pořádkové jednotky Městské policie Plzeň byli oceněni v pondělí 1. října příslušníci daného sboru v Obřadní síni plzeňské radnice. Ocenění za dlouholetou přínosnou práci si převzalo 24 členů z rukou primátora města Martina Zrzaveckého a velitele městské policie Karla Macha.

Pořádková jednotka byla založena 1. října roku 2008. Začínala s 24 členy, postupem času se její řady měnily a pomalu rozrůstaly. V současnosti má pořádková jednotka 31 členů, kteří jsou rozděleni do čtyř družstev. Všichni členové pořádkové jednotky procházejí náročnou fyzickou přípravou, náročnější než řadoví strážníci Městské policie Plzeň a procházejí dalšími taktickými cvičeními pro zvládnutí a zajištění krizových situací nejen při fotbalových a hokejových utkáních.

„Naší pořádkové jednotce Městské policie bych chtěl především poděkovat za jejich práci pro bezpečnost občanů i majetku Plzně. O důležitosti založení pořádkové jednotky svědčí nárůst počtu zásahů, v posledních letech zasahuje tato jednotka přibližně u sedmi desítek krizových událostí za rok,“ poděkoval v úvodu předání ocenění policistům primátor města Martin Zrzavecký, do jehož gesce oblast bezpečnosti spadá a dodal: „Bezpečnost v Plzni je na vysoké úrovni, a to i díky vašemu nasazení.“

Členové pořádkové jednotky jsou zároveň i řadovými strážníky, slouží na jednotlivých služebnách po celém území města Plzně a denně plní všechny běžné povinnosti strážníka městské policie. V situacích, kdy lze očekávat vážné narušení veřejného pořádku, bezpečnosti, protiprávního jednání, jsou tito strážníci zařazeni do dané jednotky, jsou vybaveni speciálními protiúderovými komplety. Ročně je jednotka nasazována zhruba do osmdesáti bezpečnostních opatření. Při zajištění těchto akcí spolupracuje s Policií České republiky a pořádkovou jednotkou státní policie.

Mnoho členů z dané pořádkové jednotky má za sebou řadu záslužných činů, při kterých zachránili lidské životy, zadrželi pachatele trestných činů, pomohli zraněným osobám, ale také se například společně s dalšími strážníky městské policie účastnili odstraňování živelných škod, povodní v obci Heřmanice na Liberecku v srpnu roku 2010, v roce 2013 pomohli kolegům v Ústí nad Labem při povodních před rabováním opuštěných domů.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak