Městská policie v Plzni doporučuje, aby návštěvníci hřbitovů byli opatrní a obezřetní

Blíží se den, kdy si mnozí přijdou zavzpomínat na zemřelé blízké a přátele. Řada hřbitovů bude okolo dne Památky zesnulých v pátek 2. listopadu čelit náporu návštěvníků, kteří se vydají k hrobům svých blízkých rozsvítit svíčku a uctít jejich památku. Velkým lákadlem zlodějů jsou v tento čas nejen samotná pietní místa, ale také zaplněná parkoviště.

Již od 26. října se strážníci více zaměří na kontrolu plzeňských hřbitovů. Pozornost bude věnovaná také jejich okolí a přilehlým parkovištím, aby zde nedocházelo k vykrádání zaparkovaných vozidel. Samotná přítomnost strážníků by měla případného zloděje od jeho konání odradit.
Městská policie doporučuje, aby návštěvníci hřbitovů byli opatrní a obezřetní. Své cenné věci, kabelky, tašky nenechávali v zaparkovaných autech před hřbitovy, ale ani je neodkládali při údržbě hrobového místa mimo svůj dohled.
Dohled, který městská policie jako každoročně na toto dušičkové období přichystala, potrvá v letošním roce až do neděle 4. listopadu.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak