Městská policie se účastnila besedy s plzeňskými vozíčkáři

Dne 9. 11. 2018 uspořádala „Organizace Vozíčkářů Plzeňska“ akci, které se mimo jiné účastnila i Městská policie Plzeň.

Podzimní posezení vozíčkářů Plzeňska uspořádala paní Anna Stejskalová v prostorách regionálního dobrovolnického centra Totem. Metodik prevence kriminality Andrea Vlčková lidem přednesla besedu pod názvem „Jak si nenechat ublížit“ a v krátkosti je seznámila s projekty městské policie ve vztahu k seniorům a zdravotně znevýhodněným občanům. Také je informovala o preventivních programech, které jsou součástí projektu „Plzeňská senior akademie“ nebo projektu „Nedám se“.

Tyto projekty jsou realizovány ve spolupráci s dalšími organizacemi. Kromě toho se metodička prevence zmínila i o tísňové lince seniorů nebo o akcích pořádaných s BESIP či jinými organizacemi, se kterými Městská policie Plzeň dlouhodobě spolupracuje. Na závěr přednášky si účastníci převzali od městské policie drobný dárek s bezpečnostní tématikou. Podzimní akce se účastnila také náměstkyně primátora pro oblast školství a sociálních věcí Bc. Eva Herinková. Občanům přišel zatančit a zazpívat kroužek Boleváček, který zatančil v tradičních plzeňských krojích.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak