Městská policie přestala dávat botičky, tresty za špatné parkování ale zůstávají

Od pondělí 3. září přestala Městská policie Znojmo dávat za špatné parkování botičky. „Chceme, aby se strážníci soustředili spíše na bezpečnost a pořádek ve městě a méně na věci, které otravují běžné občany a nepřinášejí moc velký efekt. Jednou z takových věcí jsou právě botičky,“ vysvětluje starosta Znojma Jan Grois. Špatné parkování ale beztrestné nebude, systém pokut bude zachován. „Určitě nechceme, aby došlo k tomu, že bez sankce bude každý parkovat všude tam, kde se mu zlíbí. K tomu nedojde,“ dodává starosta Grois. Přestupek se buďto vyřeší pokutou na místě, anebo řidiči najdou na okně svého auta upozornění s tím, že se mají dostavit na služebnu Městské policie k dořešení přestupku. Pokud se na služebnu nedostaví, je dokumentace k přestupku předána správnímu orgánu k dořešení,“ vysvětluje standardní postup ředitel Městské policie Znojmo Ivan Budín. „Věřím, že se jedná o konstruktivní řešení. Jako pozitivní efekt tohoto opatření vidíme větší vstřícnost vůči občanům a turistům, kdy nebude blokováno jejich auto, a uvolnění kapacit Městské policie na jiné činnosti, jako je například hlídání pořádku v centru. Odpadne totiž to, že bude hlídka sem a tam jezdit s botičkami,“ dodává starosta.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak