Search
Close this search box.

Městská policie pokračuje v digitalizaci, z ulic Vyškova zmizely analogové kamery

Střeží v denní i noční dobu parkoviště, hlavní silnice, ulice s nočními zábavními podniky a hernami i další frekventovaná místa Vyškova. Kamerové body ale limitovalo stáří i opakující se poruchovost.

Městská policie Vyškov po přestěhování do Žižkovy ulice provozuje městský kamerový dohledový systém postavený na technologii digitálního zpracování obrazu. Do systému byly ovšem dosud integrovány původní analogové kamery, které byly zastaralé, neodpovídaly současným trendům a strážníky trápili i jejich časté závady. To se nyní změnilo. Dalším krokem po digitalizaci systému totiž byla obnova stávajících bodů.

Došlo k výměně dvanácti z nich. „Předmětem zakázky je demontáž stávajících zařízení, dodávka a instalace nových IP kamer s příslušenstvím a jejich zapojení a uvedení do provozu ve stávajícím systému. Součástí je také připojení přenosových tras a integrace do stávajícího systému záznamu z kamer. Odborníci kamery nainstalují na původní kamerové body, a to včetně nových rozvaděčů s vybavením. Součástí investice je také zaškolení strážníků. Zařízení bude pochopitelně schopné trvalého provozu čtyřiadvaceti hodin denně,“ popsal před výměnou velitel vyškovských strážníků Petr Sedláček.

Město je momentálně monitorované 15 kamerovými body, systém ve Vyškově funguje od roku 2003. Strážníci pochopitelně požadovali dodání kamer s příslušenstvím při zachování stoprocentní kompatibility se stávajícím kamerovým systémem. „A to samozřejmě z důvodu maximálního možného využití videoanalytických funkcí systému. Má nespočet vymožeností. Rozlišovací schopnosti kamer po digitalizaci umožní získat výrazně detailnější informace. To všechno pochopitelně povede ke zvyšování bezpečnosti ve vyškovských ulicích,“ upřesnil velitel městských strážníků.

Součástí dodávky byly i držáky, kabely, konektory a další prvky potřebné pro provoz systému. Nejvhodnější nabídku na výměnu kamer předložila firma JIMI CZ, a. s. Cena je zhruba 2 miliony a 90 tisíc korun včetně DPH. Obměna je několik dní hotová.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním– na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient