Search
Close this search box.

Městská policie Most čistila od stříkaček vybrané lokality

Dne 6. dubna, den před hlavním úklidovým dnem celostátní kampaně Ukliďme svět, ukliďme Česko, vyrazilo do terénu 5 skupin strážníků a asistentů prevence kriminality, aby prohledali vybrané lokality. „Lokality jsme vytipovali po konzultaci s místními organizátory. Prohledávali jsme park u Oblastního muzea, Benedikt, Hněvín a Ressl. Organizátoři chodí do stejných lokalit každý rok, tak už nám i uměli doporučit, na která zákoutí se máme zaměřit. Problémová místa, kde se zdržují narkomané, znají i strážníci,“ uvedl Jaroslav Hrvol, ředitel Městské policie Most.

Strážníci i asistenti prevence kriminality jsou vybaveni ochrannými prostředky, jako jsou boxy na infekční materiál, dlouhé pinzety, ochranné rukavice a desinfekční gely a injekční stříkačky vyhledávají a likvidují v rámci běžné činnosti.

Do celostátní kampaně Ukliďme svět, ukliďme Česko se městská policie v Mostě zapojila po zkušenostech z předešlých ročníků, kdy dobrovolníci volali strážníky k nálezům injekčních stříkaček. Tímto speciálně cíleným opatřením chce městská policie předejít možnému nebezpečí, jemuž mohou být dobrovolníci, a zejména děti vystaveny při úklidu méně frekventovaných míst. „Našli jsme během této akce devatenáct injekčních stříkaček. Oproti některým jiným kritickým místům, kde stříkačky sbíráme pravidelně, se dá říci, že jsou tyto lokality bezpečné. Například na Benediktu jsme nenašli ani jednu,“ popisuje František Kyncl, zástupce ředitele městské policie, který akci organizoval a zároveň byl se strážníky a asistenty přímo v terénu. „Chtěl bych ještě vyzdvihnout práci Technických služeb města Mostu. Byl jsem osobně na Benediktu a v parku u muzea a lokality jsou čisté, upravené, opravdu to stojí za pochvalu,“ doplnil Kyncl.

V případě nálezu injekční stříkačky nejen při zítřejším úklidu, ale kdykoliv, by měl nálezce dodržovat následující postup. V žádném případě by neměl na stříkačku sahat. Ihned by měl zavolat na linku 156 a oznámit místo nálezu. Pokud to bude možné, měl by vyčkat na místě do příjezdu strážníků a nález jim ukázat. Strážníci nebo asistenti prevence kriminality infekční materiál bezpečně zlikvidují.

Ukliďme svět, ukliďme Česko je dobrovolnická úklidová akce, která probíhá na území celé České republiky (a dokonce na pár místech mimo ni). Jejím cílem je uklidit nelegálně vzniklé černé skládky a nepořádek a zapojit místní lidi do spolupráce na rozvoji sdíleného prostoru a uvědomení si jeho hodnot, péče o kvalitu životního prostředí, veřejného prostoru a také o kvalitu života občanů města.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient