Search
Close this search box.

Městská knihovna vyhlásila rovnou tři nejlepší nejmladší čtenáře

Březen je již tradičně spojován s knihami, četbou a čtenářstvím. Knihovna města Mladá Boleslav se každoročně připojuje k celostátní akci Březen – měsíc čtenářů řadou akcí pro děti i dospělé a oceňuje také své nejlepší čtenáře. Letos knihovna vybírala nejlepšího nejmladšího čtenáře a nakonec vyhlásila rovnou tři nejlepší.

Dětské oddělení navštěvuje pravidelně letos oceněná šestiletá Mia Čižinská. Se svou maminkou a osmiletou sestřičkou Emmou si Mia společně půjčuje i 50 knih najednou. Přesto pro ně ale není rozhodující kvantita, ale především kvalita knížek. Půjčují si novinky, oceněné tituly, knihy pěkně zpracované z vybraných nakladatelství.

Pobočku knihovny v Severním Městě navštěvují dvě letos oceněné čtyřleté čtenářky, Adélka Závršanová a Kristýnka Brýdová. Knihovnu navštěvují s maminkami, které si zde nejen vyberou knížky, ale rády si spolu popovídají. Adélka si ráda půjčuje pohádky a knížky o zvířátkách, především o koních. Kristýnka má ráda knížky o princeznách, čarodějnicích, vílách a o strašidlech.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient