Městská knihovna v Mikulově oslaví v březnu měsíc knihy

Tak jako každý rok, i letos oslaví Městská knihovna v Mikulově měsíc knihy. Připravena je spousta akcí a aktivit pro všechny.

Tak jako každý rok, i letos oslaví Městská knihovna v Mikulově měsíc knihy. Připravena je spousta akcí a aktivit pro všechny.

První týden v březnu mohou uživatelé knihovny využít „Velké amnestie“. Budou se odpouštět dlužné částky z prodlení, což je vhodné pro ty, kdo již dlouhou dobu neměli čas navštívit knihovnu a vrátit knihy. Amnestie se netýká jiných poplatků nebo ztrát.
V tomto termínu také knihovna poskytne možnost registrace na celý rok zdarma. Stávající či pravidelní čtenáři se mohou těšit na malé dárky či odměny.

Do 15. 3. můžete zhlédnout výstavu obrazů Karla Provázka v prostorách Literární galerie nebo výtvarné a literární práce dětí z projektu Jižní Morava čte.

V polovině března bude zahájen projekt Krásy ostrova Bali v Mikulově, kterým provede Soňa Šťastná. V pátek 16. 3. v 18 hodin se můžete těšit na vernisáž „Batika z ostrova bohů“ – autorská výstava obrazů. Sobota 17. 3. bude věnovaná balijskému tanci pro ženy a v pondělí 19. 3. naváže besedou Bali všemi smysly. Pro děti bude připravena tradiční balijská pohádka s dřevěnými loutkami, tancem a workshopem.

Březen zakončí akce Noc s Andersenem. Sice se v knihovně spát doslova nebude, ale pro děti bude program do večerních hodin. Letošní již 17. ročník se ponese v duchu Povídání o pejskovi a kočičce od Josefa Čapka. Pro větší děti je připravený projekt A čo na to mačička? – projekt pro posílení sousedských vztahů a porozumění.

Celý březen bude věnován edukačním programům pro děti a mládež. Školy si mohou vybrat z široké nabídky upravené podle věku a požadavků.

Přijďte do knihovny, určitě se nudit nebudete.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.

Policie oznámí, kdo může za výbuch a smrt v dole OKD před vánoci 2018

Dne 20. prosince 2018 došlo na dole ČSM Sever ve Stonavě, okres Karviná, k výbuchu metanu. Při výbuchu zahynulo 13 horníků (1 Čech a 12 Poláků) a dalších 7 bylo zraněno. Tři horníci byli hospitalizováni v Ostravě a Karviné, přičemž jeden z nich byl ve vážném stavu. V lednu 2019 vznikl společný vyšetřovací tým složený z justičních a policejních orgánů Polské a České republiky. Nyní mezinárodní tým oznámí výsledky vyšetřování.