Městská knihovna v Českém Brodě se zapojila do projektu Skautská pošta

Na podzim roku 1918 začala zhruba stovka skautů pomáhat vládě naší nově vznikající republiky s doručováním zásilek, ve dne i v noci přenášeli důležité zprávy mezi členy Národního výboru a novými úřady. Psaní byla opatřena speciálním razítkem a známkou, která byla v podstatě první československou známkou v poštovním styku a první známkou na světě se skautskou tematikou.

Divákům Déčka České televize přiblíží tuto dobu zábavně-vzdělávací seriál Skautská pošta 1918. Jeho hlavní postavou je 116letý pradědeček (Pavel Zedníček), jako dospívající skaut se do kurýrní služby zapojil a nyní o svých zážitcích vypráví svým pravnoučatům. K seriálu Česká televize připravila také speciální soutěžní projekt a ke spolupráci vyzvala knihovny celé České republiky.

Městská knihovna v Českém Brodě se do projektu zapojila, budeme se těšit na všechny děti, které se během října a listopadu promění na skautské doručovatele, a přinesou nám nalezený dopis. Podrobnosti na www.skautskaposta.cz.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.