Search
Close this search box.

Městská knihovna Havířov otevřela Sportovní knihovnu

Ve středu 21. listopadu Městská knihovna Havířov slavnostně zahájila provoz nové sekce oddělení pro dospělé na Šrámkově ulici – Sportovní knihovnu. Slavnostního otevření se zúčastnili vedoucí představitelé města a odboru školství městského magistrátu, představitelé havířovské knihovny, zástupci Správy sportovních a rekreačních zařízení města a další hosté. Jeho součástí byla také vernisáž výstavy Havířovský sport včera a dnes, kterou tvoří historické fotografie z archivu Alžběty Koslové a současné fotografie z Kroniky města Havířova.

Oddíl nejen sportovních, ale také turistických publikací, map nebo třeba kronik knihovna vytvořila díky daru Mgr. Rudolfa Šimka.

„Jsme velmi rádi, že se nám díky daru pana Šimka, za který velmi děkujeme, podařilo Sportovní knihovnu otevřít. Oddíl tvoří zhruba 2 500 publikací. S ohledem na to, že mají jistou historickou hodnotu jsme se rozhodli, že knížky si čtenáři budou půjčovat pouze na místě k prostudování,“ uvedla ředitelka Městské knihovny Havířov Dagmar Čuntová.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient