Search
Close this search box.

Město zrekonstruuje hned několik dětských hřišť

I letos se dočká modernizace hned několik dětských hřišť v různých částech města Vsetín. V rámci regenerace sídliště Luh to bude hřiště v Luhu 3, další přestavby hřišť budou samostatnými investičními akcemi. Těšit se na nové herní prvky tak mohou například děti bydlící na Ohradě, kde se připravuje rekonstrukce hřiště na ulici Generála Klapálka u domu č. p. 1875 za přibližně 2,2 milionu korun bez DPH.

K budoucímu vzhledu hřiště na konci sídliště Ohrada se mohli v loňském roce vyjádřit sami obyvatelé. Do ankety se tehdy zapojilo 76 domácností, což bylo 56 % oslovených respondentů. Naprostá většina z nich (86 %) se vyjádřila pro to, aby bylo hřiště kompletně zrekonstruováno, přičemž požadovali, aby na novém dětském hřišti byly osazeny pískoviště, prolézací prvky, lavičky a odpadkové koše. Přáli si také, aby sousední sportovní hřiště dostalo nový povrch a bylo oploceno. Projektanti se následně snažili požadavky obyvatel zapracovat do návrhu řešení.

„Původně mělo být toto hřiště rekonstruováno už loni, ale z důvodu složitosti příprav a nutnosti úprav stávajících inženýrských sítí se realizace přesunula na letošní rok, abychom hřiště nedokončovali v zimním období. Stavební práce by měly začít na konci března a vše by mělo být hotovo do konce srpna,“ uvedl starosta Jiří Růžička s tím, že v současné době probíhá výběrové řízení na zhotovitele.

Stávající nevyhovující herní prvky jako pískoviště či kolotoč budou demontovány a odstraněna bude i popraskaná asfaltová sportovní plocha včetně sloupků pro upnutí sítě. Pro sportovní hřiště určené pro starší děti projektanti nově navrhli multisportovní umělohmotný povrch modré barvy. Kolem budou osazeny dřevěné mantinely o výšce půl metru a celé hřiště bude chráněno čtyři metry vysokým síťovým oplocením.

Sousední dětské hřiště určené malým dětem bude osazeno novým pískovištěm s krycí plachtou a hracím prvkem s děrovanými lezeckými stěnami, žebříkem a nerezovou skluzavkou. Samozřejmě nebudou chybět nové lavičky, odpadkový koš či stojan na kola. Kolem „Slonskluzu“ se počítá s pryžovou bezpečnostní dopadovou plochou, u pískoviště je pak navržena zpevněná plocha ze zámkové dlažby. Hřiště bude chráněno 650 milimetrů vysokým plůtkem z akátové kulatiny v kombinaci s betonovou palisádou.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient