Město Zábřeh zve na tradiční májový jarmark

Bohatou nabídku občerstvení a nejrůznějšího jarmarečního zboží, prezentaci měst a obcí zábřežského regionu, pestrý kulturní program, mini autosalon a celou řadu doprovodných aktivit, to všechno nabídne návštěvníkům tradiční zábřežský májový jarmark, který se bude konat v úterý 1. května v okolí kulturního domu.

„Po devíti letech se v rámci jarmarku uskuteční i Den Mikroregionu Zábřežsko, akce se tak stane dobrou příležitostí pro představení jednotlivých obcí našeho regionu a prezentaci jejich aktivit,“ uvedl starosta František John. Během dne budou moci příchozí navštívit stánky s prezentacemi obcí a jejich turistických lákadel, ukázkami řemesel, regionálních výrobků a místních specialit. Také dopolední program na venkovním podiu bude po slavnostním zahájení v 10 hodin patřit především dětem a dospělým ze škol a zájmových spolků působících v Zábřehu a okolních obcích.

Ty v odpoledních hodinách vystřídá dechový orchestr, šumperská pop rocková kapela Flexible, rocková legenda Atom a řada doprovodných, zejména tanečních, vystoupení. Zajímavé vyžití hlavně pro děti nabídnou nejen dětská scéna ZŠ a DDM Krasohled a skautská táborová osada, ale tentokrát i stanoviště zábřežské hlídky Royal Rangers. „Rovněž výstavu pořádanou místními chovateli jsme letos rozšířili o prezentaci exotických a terarijních zvířat. Inovace se dočká i svým rozsahem unikátní skautská výstava v sále kulturního domu, ta nově nabídne komentované prohlídky, hru pro děti a třeba i zajímavé informace o historii židovského skautingu,“ nastínil některé z novinek letošního jarmarku Zdeněk David ze Zábřežské kulturní.

Pořadatelé upozorňují, že v souvislosti s pořádáním akce dojde už od časných ranních hodin 1. května k úplné uzavírce části ulic ČSA, Postřelmovská a celého náměstí Osvobození. Uzavírka a objížďky budou označeny dopravním značením. Po dobu uzavírky nebude obsluhována autobusová zastávka na nám. Osvobození, zastávka u polikliniky bude přemístěna na ulici Bezručova.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak