Search
Close this search box.

Město Vyškov zve na letošní Jarňáles

Děti i dospělí si vytvoří jarní motivy na tašky nebo trička, vyrobí si šperky z textilu, poznají, jaké materiály se dají opětovně zužitkovat, nebo si vyzkouší bodyartové tvoření ornamentů a motivů z říše rostlin přírodními barvami. Letošní Jarňáles se za významné podpory vyškovské radnice výrazně rozrostl a kromě hudebního vyžití nabízí i pestrý doprovodný program.

Takže zatímco Centrum Ulita Vyškov pomůže s kvartetem výše zmíněných jarňálesových ateliérů, na kterých se zájemci výtvarně vyjádří i vyřádí, na pestrosti programu se ohňovými vystoupeními, žonglováním, malováním na obličej, vyzkoušením si klokaních bot nebo lanovými aktivitami podílí i Junák – český skaut nebo volnočasové středisko Maják. Akce se uskuteční v pondělí 30. dubna ve Smetanových sadech a v klubu Bombastic. Startuje se už v poledne. „Maják pak bude od tří hodin odpoledne nabízet i dílničky, ve kterých si zájemci vyrobí korálové pavouky nebo čarovné náramky. Čarodějnická letoškola zase nabídne různá čarodějnická a magická stanoviště. Letošní Jarňáles – Čaroďáles je tak kombinací koncertů populárních vyškovských kapel a různorodých aktivit dětí formou her. Pálení čarodějnice pochopitelně nebude chybět,“ poznamenal hlavní organizátor akce Jan Klement.

V klubu a ve venkovním stanu vystoupí několik dýdžejů, hlavním tahákem je pak vyškovská kapela Dark Gambale, představí se také Hentai Corporation, Jezerel nebo Holter. Přichystané budou i různé workshopy, hry nebo vystoupení tanečních skupin.

Jarňáles individuální dotací finančně podpořilo město Vyškov.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním: na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient