Město Vyškov zve na letošní Jarňáles

Děti i dospělí si vytvoří jarní motivy na tašky nebo trička, vyrobí si šperky z textilu, poznají, jaké materiály se dají opětovně zužitkovat, nebo si vyzkouší bodyartové tvoření ornamentů a motivů z říše rostlin přírodními barvami. Letošní Jarňáles se za významné podpory vyškovské radnice výrazně rozrostl a kromě hudebního vyžití nabízí i pestrý doprovodný program.

Takže zatímco Centrum Ulita Vyškov pomůže s kvartetem výše zmíněných jarňálesových ateliérů, na kterých se zájemci výtvarně vyjádří i vyřádí, na pestrosti programu se ohňovými vystoupeními, žonglováním, malováním na obličej, vyzkoušením si klokaních bot nebo lanovými aktivitami podílí i Junák – český skaut nebo volnočasové středisko Maják. Akce se uskuteční v pondělí 30. dubna ve Smetanových sadech a v klubu Bombastic. Startuje se už v poledne. „Maják pak bude od tří hodin odpoledne nabízet i dílničky, ve kterých si zájemci vyrobí korálové pavouky nebo čarovné náramky. Čarodějnická letoškola zase nabídne různá čarodějnická a magická stanoviště. Letošní Jarňáles – Čaroďáles je tak kombinací koncertů populárních vyškovských kapel a různorodých aktivit dětí formou her. Pálení čarodějnice pochopitelně nebude chybět,“ poznamenal hlavní organizátor akce Jan Klement.

V klubu a ve venkovním stanu vystoupí několik dýdžejů, hlavním tahákem je pak vyškovská kapela Dark Gambale, představí se také Hentai Corporation, Jezerel nebo Holter. Přichystané budou i různé workshopy, hry nebo vystoupení tanečních skupin.

Jarňáles individuální dotací finančně podpořilo město Vyškov.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak