Město Vyškov udělí čestná občanství po deseti letech

Bývalý starosta Kamil Král, jeho kolega bývalý místostarosta Břetislav Gregor a někdejší přednosta Okresního úřadu ve Vyškově Pavel Vašíček. Trojice mužů, kterým na podzim současný starosta Karel Goldemund udělí Čestné občanství města Vyškova.

Slavnostní chvíle se bude konat při příležitosti odhalení památníku padlým v 1. světové válce, které je naplánované v průběhu jubilejního 10. ročníku mezinárodního festivalu dětských pěveckých sborů ZpívejFest. Slavnostní akt se uskuteční ve čtvrtek 13. září na vyškovském hřbitově.

Zastupitelstvo města Vyškova zároveň schválilo udělení Ceny města Vyškova dlouholetému pedagogovi vyškovského gymnázia Aloisi Klevetovi, bývalému řediteli Muzea Vyškovska Františku Korvasovi a bývalému cyklistickému závodníkovi a posléze úspěšnému trenérovi Břetislavu Usnulovi, který své svěřence dovedl na tři letní olympiády. „Myslím, že jsme vybrali kandidáty, kteří se o rozvoj Vyškova a jeho dobré jméno významně zasadili. Jde o osobnosti, které jsou s městem významným způsobem spojené. Těmito oceněními jim chceme za jejich dlouholetou práci a úsilí poděkovat. Připomínáme si 100. výročí vzniku Československé republiky a příležitost při odhalení sochy ženy, která bude důstojnou připomínkou sto let starých událostí, se pochopitelně nabízela,“ zmínil starosta Vyškova Karel Goldemund.

Naposledy se ocenění udělovala v roce 2008.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak