Search
Close this search box.

Město Vyškov udělí čestná občanství po deseti letech

Bývalý starosta Kamil Král, jeho kolega bývalý místostarosta Břetislav Gregor a někdejší přednosta Okresního úřadu ve Vyškově Pavel Vašíček. Trojice mužů, kterým na podzim současný starosta Karel Goldemund udělí Čestné občanství města Vyškova.

Slavnostní chvíle se bude konat při příležitosti odhalení památníku padlým v 1. světové válce, které je naplánované v průběhu jubilejního 10. ročníku mezinárodního festivalu dětských pěveckých sborů ZpívejFest. Slavnostní akt se uskuteční ve čtvrtek 13. září na vyškovském hřbitově.

Zastupitelstvo města Vyškova zároveň schválilo udělení Ceny města Vyškova dlouholetému pedagogovi vyškovského gymnázia Aloisi Klevetovi, bývalému řediteli Muzea Vyškovska Františku Korvasovi a bývalému cyklistickému závodníkovi a posléze úspěšnému trenérovi Břetislavu Usnulovi, který své svěřence dovedl na tři letní olympiády. „Myslím, že jsme vybrali kandidáty, kteří se o rozvoj Vyškova a jeho dobré jméno významně zasadili. Jde o osobnosti, které jsou s městem významným způsobem spojené. Těmito oceněními jim chceme za jejich dlouholetou práci a úsilí poděkovat. Připomínáme si 100. výročí vzniku Československé republiky a příležitost při odhalení sochy ženy, která bude důstojnou připomínkou sto let starých událostí, se pochopitelně nabízela,“ zmínil starosta Vyškova Karel Goldemund.

Naposledy se ocenění udělovala v roce 2008.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním: na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient