Město Vyškov koupilo dva nové defibrilátory

Včasný zásah rozhoduje. Několik dramatických situací zažili v loňském roce vyškovští strážníci, když pomáhali v terénu u náhlé srdeční příhody. S každou minutou prodlevy se zahájením resuscitace naděje na záchranu člověka klesá. Automatizovaný externí defibrilátor (AED) hraje v takovém případě stěžejní roli. Město Vyškov dva takové koupilo.

Oba defibrilátory se staly součástí vybavení vyškovských strážníků. „Jeden kus vozíme ve služebním autě ve speciálním zdravotnickém batohu, ve kterém je další vybavení k první pomoci, druhý bude umístěný na nové služebně v Žižkově ulici,“ potvrdil velitel Městské policie Vyškov Petr Sedláček.

Při včas zahájené a správně provedené resuscitaci pomocí AED, která musí být vždy zkombinovaná s masáží hrudníku, se naděje na přežití postiženého pohybuje nad sedmdesáti procenty. „Všichni strážníci jsou samozřejmě patřičně proškolení. Při náhlé srdeční zástavě často nastane takzvaná fibrilace komor. Právě v této fázi pomůže včasný elektrický výboj. Defibrilátor hlasovými pokyny zachránci pomáhá s dalšími kroky,“ popsal velitel Sedláček.

Město tak posílí síť míst s těmito život zachraňujícími přístroji. Prohloubí se tak spolupráce záchranářů s příslušníky nezdravotnických složek. „Zapojování nejmodernější resuscitační techniky v terénu zajistí potřebnou péči o ty, jež se ocitnou v ohrožení života. Záchranná služba by nás využívala, pokud by byly například všechny sanitky v terénu. Operátorka tísňové linky bude vědět, že je u nás defibrilátor dostupný a že můžeme v dané situaci pomoct,“ poznamenal starosta Vyškova Karel Goldemund s tím, že jeden přístroj stál bezmála 50 tisíc korun.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak